MATOŁEK: Iść czy nie iść? Oto jest pytanie!

2

Sygnalizator przejścia dla pieszych na ulicy 1 Maja w Kędzierzynie-Koźlu pokazuje jednocześnie zielone i czerwone światło. Wygląda to dość komicznie, ale też może wprowadzić niejednego przechodnia w konsternację. W Polsce trwa obecnie dyskusja, czy przejście po zebrze na czerwonym świetle nadal powinno być traktowane jak wykroczenie. Choćby nie wiem, jak się starać, na tym skrzyżowaniu inaczej się nie da. Przynajmniej do czasu, aż służby miejskie zajmą się tą awarią.

2 KOMENTARZE

  1. Sygnalizacja świetlna dla pojazdów jest również źle zsynchronizowana. Na tym skrzyżowaniu jadąc od strony Kuźniczek np. my mamy JESZCZE zielone, gdzie ci z naprzeciwka (od strony restauracji Kosmos) maja JUZ zielone. Tam trzeba naprawdę uważać, nie raz miałabym tam kolizję.

    • Ale to jest całkiem normalne. Tam nie ma sygnalizacji kierunkowej i to że są zielone światła po obu stronach skrzyżowania jednocześnie to nic strasznego. Jeżeli jedziemy od strony kuźniczek i chcemy skręcić w lewo w stronę ul. Wojska Polskiego a z przeciwnej strony już jadą auta to niestety musimy ustąpić pierwszeństwa tym jadącym od 1-go maja w stronę kuźniczek. Zasada prawej ręki obowiązuje wszędzie :)

Skomentuj