Matka przyjechała odebrać dziecko z przedszkola, po wyjściu z auta wjechał w nie pijany kierowca

5
Foto: archiwum

O szczęściu w nieszczęściu może mówić mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. W czwartek, 14 marca po godzinie 15 kobieta przyjechała odebrać dziecko z przedszkola. Chwilę po wyjściu z auta wjechał w nie osobowy opel. Pijany sprawca kolizji został ujęty przez policjanta po służbie.

Do zdarzenia doszło 14 marca, po godzinie 15:00. Policjant z Kędzierzyna-Koźla idąc po służbie do domu, na osiedlu Śródmieście zwrócił uwagę na będącego w oddali osobowego opla. Kierowcy tego pojazdu podczas jazdy dwukrotnie zgasł silnik. Następnie wjechał on w boczną uliczkę, gdzie uderzył w zaparkowane obok przedszkola suzuki, po czym się zatrzymał. Właścicielka uszkodzonego auta chwilę wcześniej wyszła z niego, by odebrać dziecko z przedszkola.

Funkcjonariusz widząc całą sytuację natychmiast podszedł do kierowcy opla, od którego wyczuł silną woń alkoholu. Uniemożliwiając mu ucieczkę poinformował o całym zdarzeniu dyżurnego, który skierował tam patrol. Funkcjonariusze drogówki, którzy przyjechali na miejsce, zbadali stan trzeźwości 57-latka. Urządzenie pokazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile.

Mieszkańcowi Kędzierzyna-Koźla zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle

5 KOMENTARZE

 1. „po wyjściu z auta wjechał w nie pijany kierowca” – ciężko to pojąć, kto i skąd wyszedł, kto i w co wjechał …

  • No bo coś napiszą aby napisać żeby było nie liczy się sens i konkrety nic nie poradzisz że KK24 redaguja inteligentni inaczej

 2. Zawsze słyszę, że ileś lat mu GROZI😕 Szlag może człowieka trafić, bo bardzo często kończy się TYLKO na grożeniu!!!

  A jeśli pijak jest WAŻNYM PIJAKIEM, to sądy nawet poszkodowanego potrafią ukarać😕

 3. Nie pojmuje co po niektórych komentujących 🤔
  Czy naprawdę tak istotne jest to , iż w artykule jest błąd, literówka czy jeszcze coś tego typu?
  Fakt jest taki, że przez jakiegoś tęp… H… życie mogły stracić 2 Bogu winne osoby.
  2 lata kary? za dwa ludzkie istnienia.
  To jest kpina i nie warte komentarza….
  Na samym wstępie połamać nogi, zabrać klucze i kazać pieszo „iść” dalej na najbliższy komisarjat. Tam jak już taki DZBAN się jakimś cudem doczołgać zdoła, połamać ręce i przez dobę pod zimną wodą z węża i chłosta. A i tak znaleźliby się „bochaterzy” którzy pomimo to odważyli by się i tak na jazdę z zalanym ty…

Skomentuj