W Kędzierzynie-Koźlu trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Czwartek to Dzień Sportu. W Hali Azoty z uczniami miejscowych szkół spotkał się Mateusz Kusznierewicz. Mistrz olimpijski opowiedział o swojej drodze do sukcesu i inspirował do odnajdywania w sobie talentów.

Mateusz Kusznierewicz jest dwukrotnym medalistą olimpijskim w żeglarstwie i mistrzem świata, Europy i Polski. Zakończył już zawodową karierę sportową, ale nie pożegnał się z żeglarstwem. W 2018 roku, o czym mówił podczas spotkania w Kędzierzynie-Koźlu, zamierza opłynąć świat w rejsie promującym Polskę  z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zajmuje się także działalnością biznesową i prowadzi szkolenia.

– Uważam, że w każdym drzemie talent. Wiecie, jak możecie go odkryć? – zwrócił się do młodych słuchaczy Mateusz Kusznierewicz. – Jest na to bardzo prosty sposób. Znajdźcie rzecz, w której czujecie się dobrze, która sprawia wam przyjemność. Poświęćcie się jej, a zaczniecie osiągać wspaniałe sukcesy. Podejmujcie próby. Własnej drogi może nie uda się znaleźć od razu, ale w końcu na nią traficie. Tak jak ja odnalazłem dla siebie żeglarstwo, choć początki nie wróżyły wielkich sukcesów. Dlatego musicie być też wytrwali – zachęcał mistrz.

Po wystąpieniu Mateusz Kusznierewicz jeszcze długo robił sobie zdjęcia z fanami i rozdawał autografy. Później w hali rozpoczęły się występy artystyczne i zawody sportowe.

 

 

Skomentuj