Mateusz Bieniek nowym graczem Zaksy. Środkowy reprezentacji Polski podpisał dwuletni kontrakt

0
22-letni Mateusz Bieniek (drugi od lewej) jest pierwszym letnim wzmocnieniem Zaksy. Foto. cev.lu

Transfer, o którym mówiło się od kilku tygodni właśnie stał się faktem. Do zespołu Zaksy Kędzierzyn-Koźle oficjalnie dołączył Mateusz Bieniek. 22-letni środkowy podpisał dwuletnią umowę z mistrzem kraju.

Mateusz Bieniek, którego grę mogliśmy oglądać w zakończonym właśnie memoriale Huberta Wagnera, zasila skład ZAKSY Kędzierzyn – Koźle, w której obok Łukasza Wiśniewskiego i Patryka Czarnowskiego zagra na pozycji środkowego. 22letni zawodnik ma 2, 10 m wzrostu, 351 cm zasięgu w ataku i 329 cm w bloku. Umowa zakłada 2 lata współpracy.

– Mateusz to młody zawodnik z ogromnym potencjałem, zdobywający doświadczenie w naszej reprezentacji – ocenia Sebastian Świderski. – Z pewnością osobowościowo pasuje do naszej drużyny, a jego zadaniem będzie wzmocnienie środka bloku – dodaje.

– Cieszę się dołączając do zespołu ZAKSY. Traktuję zdobyte w tym sezonie przez drużynę mistrzostwo jako wyzwanie ale i możliwość pogłębiania umiejętności w gronie doświadczonych kolegów – mówi Mateusz Bieniek. – Na pewno moją ambicją będzie wkład w utrzymanie pozycji niekwestionowanego lidera PlusLigi – dodaje.

Źródło: Zaksa Kędzierzyn-Koźle

Skomentuj