Masowe kontrole policyjne na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

0

Ubiegły weekend był czasem wytężonej pracy mundurowych z Kędzierzyna-Koźla. W piątek i sobotę, policjanci przeprowadzili dwie masowe akcje zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. W działaniach wspierali ich funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

W piątek połączone siły policjantów i funkcjonariuszy ITD prowadziły akcję „Prędkość”.- Kontrole prowadzone były na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasz powiat. Lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała. Podczas akcji mundurowi korzystali z videorejestratorów oraz ręcznych mierników prędkości. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 100 pojazdów. Z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości dla 19 kierowców kontrola zakończyła się mandatem karnym. – opowiada podkomisarz Magdalena Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Dzień później policjanci przeprowadzili kolejną akcję „Trzeźwy poranek”. Na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego pojawiło się 10 funkcjonariuszy z urządzeniami do szybkiego sprawdzania stanu trzeźwości. Kontrole prowadzone były m.in. na ulicy Przyjaźni, Kozielskiej, Dunikowskiego oraz al. Armii Krajowej. W ciągu kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali blisko 300 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

Skomentuj