Martyna Pikul z Ucieszkowa wygrała konkurs List do Taty. Wyjazd do Energylandii ufundował senator Godyla

2

W poniedziałek 13 września w Pałacu w Pawłowicach odbyła się uroczysta gala, podczas której rozstrzygnięty został konkurs „List to Taty”. W swoim okręgu wyborczym zorganizował go senator Beniamin Godyla.

– W konkursie  mogli wziąć udział uczniowie klas czwartych i piątych szkół podstawowych, a ich zadaniem było napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata. Tematyka miała zwrócić uwagę opinii publicznej na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka oraz zaangażować jak największą liczbę szkół w propagowanie roli ojca, w budowaniu harmonii rodzinnej i w procesie wychowawczym dzieci – wyjaśnia senator Godyla.

W konkursie wzięło udział 67 uczniów z różnych części województwa opolskiego. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział oraz upominki. Komisja konkursowa przyznała też 16 wyróżnień.

Trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Erd z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorzowie Śląskim. Drugie miejsce przypadło Lenie Popczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Praszce, a najciekawszy list według jury napisała Martyna Pikul ze Szkoły Podstawowej w Pawłowiczkach.

Martyna wygrała rodzinny wyjazd dla trzech osób do Energylandii oraz zaproszenie do Senatu na uroczystość, podczas której ogłoszone zostaną wyniki konkursu ogólnopolskiego.

Podczas gali został także odczytany list, który Martynka napisała do swojego do taty. Rodzice, którzy znajdowali się na sali, nie kryli wzruszenia, a łzy powiły się w oczach wielu gości. Pełen emocji i niezwykle dojrzały list opisujący zwykłe codzienne życie, tęsknotę dziecka za pracującym za granicą tatą oraz radość z każdej wspólnej spędzonej chwili, zdobył uznanie nie tylko jury, ale zapadł też głęboko w serca pozostałych uczniów, nauczycieli i dyrektorów z innych szkół.

– Nie spodziewałam się, że akurat spośród tylu uczniów, to właśnie Martyna z naszej szkoły wygra konkurs i tak wspaniałą nagrodę. Na co dzień Martynka jest bardzo miłą i przede wszystkim skromną osobą. Uwielbia plastykę i zawsze chętnie bierze udział w różnych konkursach, które odbywają się w naszej szkole. Bardzo się cieszę, że jury doceniło pomysł i emocje, które znalazły się w pracy mojej uczennicy – opowiada Ineta Kałwa, wychowawczyni Martyny ze Szkoły Podstawowej w Pawłowiczkach.

Współorganizatorem konkursu „List do Taty” jest senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, a partnerem akcji został Rzecznik Praw Dziecka.

2 KOMENTARZE

  1. Wczoraj był „pik” benzenu w godzinach pracy i co z tym zrobił sponsor konkursu? czy może Pani Prezydent pojechała wywąchać sprawę do Blachowni?

  2. Panie Godyla, a co na to eurokraci? Narażasz pan swoją partię PO na ich krytykę! Promować ojcostwo? Rola ojca? Jaki ojciec? Tylko rodzic I albo rodzic II! Tylko rodzica I albo rodzica II! – tako rzecze EU!

Skomentuj