Martyna Pikul z Ucieszkowa napisała najlepszy list w Polsce. Odebrała nagrodę z rąk marszałka Tomasza Grodzkiego

15

W Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się uroczysta gala, podczas, której został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs „List do Taty”. W wydarzeniu tym uczestniczyły dzieci, które wygrały etapy regionalne zorganizowane przez senatorów w ich okręgach wyborczych.

W etapie okręgowym, który realizował senator Beniamin Godyla, wygrała Martyna Pikul z Ucieszkowa, która na co dzień uczęszcza do szkoły w Pawłowiczkach. Wczoraj okazało się, Martyna została doceniona przez jury, a jej praca została wybrana najlepszą w całej Polsce.

Martyna odebrała nagrodę z rąk marszałka Senatu RP Tomasza Grodzkiego i wraz z innymi dziećmi została zaproszona na zwiedzanie parlamentu oraz na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. W ramach wcześniejszego etapu regionalnego Martyna wygrała też wyjazd do Energylandii, który dla całej rodziny ufundował senator Godyla.

– Zadaniem uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych było napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata. Bardzo się cieszę z tego, że nauczyciele, którzy otrzymali ode mnie materiały dydaktyczne przeprowadzili lekcje na temat niezastąpionej roli ojca w procesie wychowawczym dzieci. To wielki sukces Martynki, jej rodziców, ale także pani Inety Kałwy, wychowawcy dziecka ze Szkoły Podstawowej w Pawłowiczkach, która od początku bardzo zaangażowała się w ten projekt i jak widać dało to fantastyczny rezultat – wyjaśnia senator Godyla.

Współorganizatorem konkursu „List do Taty” była senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, a partnerem akcji został Rzecznik Praw Dziecka.

Fot. Beniamin Godyla, Senat RP.

15 KOMENTARZE

      • Co ci jest pokemonie? Już tak nie stosunkuj. Wklepujesz to chyba tapetę na globus. Podlać to możesz kwiaty jak już mądrujesz. Zabłysnąłeś jak neon na domu rozpusty.

  1. A ja bym napisal lisy do taty z pytaniem czy senat RP jest potrzebna instytucja w panstwie? Po co drugi raz zatwierdzac co zatwierdzil juz sejm RP!!

Skomentuj