Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się na rynku z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA

31

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki odwiedził dziś Kędzierzyn-Koźle. Głównym punktem przyjazdu trzeciej osoby w państwie były rozmowy o sytuacji związanej z zablokowaniem inwestycji w porcie, ale w programie wizyty znalazło się też spotkanie z mieszkańcami miasta.

To był ostatni punkt programu wizyty w Kędzierzynie-Koźlu, wcześniej Tomasz Grodzki wizytował kozielski port, a następnie wziął udział w debacie dotyczącej jego obecnej sytuacji i perspektyw wyjścia z kryzysu. O godzinie 15 marszałek zawitał na kozielski rynek. Towarzyszył mu senatorowie Beniamin Godyla i Adam Szjnfeld, przedstawiciele władz miasta i powiatu z prezydent Sabiną Nowosielską, starostą Pawłem Masełko oraz przewodniczącym rady miasta Ireneuszem Wiśniewskim na czele.

Sam rynek jednak świecił pustkami. Na spotkanie z trzecią osobą w państwie pofatygowała się zaledwie garstka mieszkańców. Tomasz Grodzki znalazł więc czas na krótkie nieformalne rozmowy z sympatykami oraz wspólne zdjęcia.

31 KOMENTARZE

 1. Czyli najpierw trzeci osobnik pojechał po zasobnik „kopertę” a później spotkanie z maluczkimi no i wreszcie coś się wydarzyło na Kozielskim lotnisku tylko czemu się schował w cieniu kamienic?

  • Jak to czemu małszałkunio-kopertunio schował się w cieniu?! Przecież nie będzie się prażył w słoneczku i spiekocie , w dodatku na betonie – którą to WSPANIAŁOŚĆ wykombinowała i WYMAŚCIŁA ku chwale tubylców wsładzunia Matołkowa? ?

   Może i jest koperciażem, ale nie aż takim głupim żeby dać się USMAŻYĆ ? No! Co innego, gdyby marszałkunia-KOPERTUNIA nieco POprzypiekać na jakimś rożnie na wolnym ogniu, to mosze by CWANIACZEK wyśpiewał gdzie POchował te koperty ?

 2. O 15 się spotkał z mieszkańcami, fajnie że większość mieszkańców robi do 15 więc dobrą propagandą zaleciało a Ci mieszkańcy to nie jacyś jego podwładni? Ale jest Sabcia uśmiechnięta więc impreza udana :)

 3. Czy kopertowy zauważył ,że Rynek zabetonowany, bez drzew ,bez stylu?Może udaru dostał biedaczyna.Czy przywitał się z Romami czy może na ten czas pozamykano śniadych?

 4. Wszystko fantastico ale czy nie lepiej wyglądało by działanie władz miasta aby te dzieciaczki już dziś miały zapewniony start w dorosłość i nie musieli powiedzieć jak wielu uczyniło łącznie ze mną ze nie ma tu za bardzo przyszłości w tym wymierającym mieście sory…. prawda boli wiem ale cyrkus z władza na czele wkur….. ze to za wasze podatki bywam weekendowo tu i wiem co pisze pozdrawiam nasza królowa

  • Ten małolat z napisem Miami czy ten w tle brodacz na rowerze ? A tak przy okazji brakowało kurtyny wodnej które p. Nowosielska porozstawiała jedną pod U.M. a resztę w Kędzierzynie w tym jedna pod starostwem. To tak by się urzędasy nie przegrzały. W razie awarii klimatyzacji. Powracając do tematyki tego cyrku. Niczego dobrego nie ma co się spodziewać. Ot śmietanka się spotkała i pogadali. Niestety na tym się skończy. Od 30 lat nic więcej nie robią jak sieja propagandę a głupole w to wierzą. Szkoda że p. Nowosielska się nie pochwaliła cudownym zabytkowym parkiem kozielskim.

 5. Koperta to sobie może apelować do samego siebie. Obstrukcja w senacie to jego dzieło. Jeszcze u nas go brakowało? Zrzeknij się chłopie immunitetu i porozmawiaj z prokuratorem. Autorytet od 7 boleści.

 6. No i co Sabcia? Nie wstyd ci było wieść do portu takie szanowne grono senatorów po rozlatującej się Kłodnickiej, jak oni mogą wierzyć że chodzi tylko o to tory jak tak samo wygląda sprawa przejazdu przez drogę wylotowa na zachód Polski i najkrótszego dojazdu do autostrady. Wstyd.

 7. 13 wpisów i sami malkontenci. Zabierzcie się do roboty, remonty dróg czekają, koście trawę przy ulicach, będzie z was lepszy pożytek.

  • Chętnie to zrobie, ale za wieksza stawke niż darmo zjady w urzędach co uważają się za niewiadomo kogo a zapomnieli komu maja pomagać i służyć(Suwerenowi). Tylko że w nas odzywa się gen niewolnika i wyglada to jak wygląda :) także oferta aktualna tylko stawke zaproponuj i działamy

 8. Rozumie że MOK wystawił fakturkę za usługę użyczenia sprzętu do agitacji politycznej pani prezydent i jej kolesiom??
  Czy znów pani prezydent razem ze swoimi ziomkami bawi się za nasze pieniądze???

 9. Macie Wszyscy rację z tymi kopertami. Moja matka chciała oddać emeryturę Ojcu z Torunia. Jak wiecie jej emerytura z SB jest pokaźna i miała ją w torebce, przechodziła skulona blisko Rynku, szła dumnie z podniesioną głową chciała by ją rozpoznano jako byłego pracownika, obecnie tacy ludzie moga być spokojni o swój byt. Szybko przeszła udając się do Poczty Polskiej obok stacji Osrajtka. Jakież było jej zdziwienie, gdy po tygodniu otrzymała pretensje od Ojca Muchomora na antenie, że sobie z niej jaja robi wysyłając puste koperty.
  Teraz już rozumiem dlaczego Marszałek ma taką magiczną mi nieznana moc. Imam się różnych praktyk i kombinacji ale być jak magnez na papier toż to cud , toż to cud…

 10. Ja się tam nie znam,ale gestykulacja rękami świadczy że to co myśli jak działa powiat…jesteście nam nie po drodze….ale głosujecie na nas… wiadomo nie od dziś że Śląsk zawsze się przeciwstawial władzy ….nawet i za Gierka …..już taki stary jestem że to p pamiętam….Teleranki,towarzysza generała W.J….. ale te czasy miały urok…starsza część pamięta….

Skomentuj