Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w czwartek przyjedzie z wizytą do Kędzierzyna-Koźla

11

Trzecia osoba w państwie przyjedzie do Kędzierzyna-Koźla na zaproszenie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Marszałek Karczewski spotka się z załogą ZAK oraz weźmie udział w uroczystych obchodach setnej rocznicy I Powstania Śląskiego.

Przyjazd marszałka Karczewskiego do Kędzierzyna-Koźla jest pokłosiem uchwalonej przez Senat RP uchwały upamiętniającą setną rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego, której inicjatorem był senator Grzegorz Peczkis. W nocy z 16 na 17 sierpnia 1919 roku Polska Organizacja Wojskowa Górnego Śląska podjęła walkę zbrojną z Niemcami, której celem było przyłączenie regionu do Polski. Powstańczy zryw zakończył się już 24 sierpnia, kiedy wobec przeważających sił wroga jego uczestnicy zdecydowali się uciec na teren Polski.

Uroczysty apel odbędzie się w czwartek, 3 października o godzinie 14.30 pod Pomnikiem Powstańców Śląskich przy ulicy Piotra Skargi. Weźmie w nim udział Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz parlamentarzyści z naszego regionu.

Wcześniej trzecia osoba w państwie będzie gościła na terenie Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A., gdzie zaplanowano zwiedzanie firmy oraz spotkanie z pracownikami spółki.

11 KOMENTARZE

  1. Można również 4 lub 5 października obchodzić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-maja. Tak świętujemy w państwie PiS. A jeśli chodzi o główny temat, to ja Karczewskiemu nie ufam. Dziadek wyparł się rodziny, a jak dziennikarze znaleźli, to kluczył i mówił, że co innego miał na myśli.

  2. To tylko trzecia osoba w państwie, czy zawita do nas pierwsza? To byłoby epokowe wydarzenie, liczę że dotrwam do tej wiekopomnej chwili. Zbawca krainy na północ od Karpat byłby ukoronowaniem tych wszystkich działań i spektakularnych otwarć jakie zaszczycily nasze skromne powiatowe miasteczko. Tu nie musi się niczego obawiać, plakatów jest pełno, inni kandydaci mają miasto gdzieś, medialnie nie istnieją. PiSowni potargalo się kilka plakatów, ta pogoda i wiatr Dorian czy inny Heinrich powinni stanąć przed sądem za niszczenie plakatów wyborczych, to bowiem zbrodnia przeciw partii, a kto podnosi rękę a partie, to ta partia mu te rękę u… Nie nie to co myślisz jeśli myślisz, utnie, tylko utnie.

Skomentuj