Marszałek Grodzki i Senatorowie RP w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkali się z młodzieżą, aby rozmawiać o środowisku

36

W czwartek do Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu przyjechał Marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz Senatorowie RP. Spotkali się z młodzieżą, aby debatować o ochronie środowiska i żeglowności rzeki Odry.

Spotkanie odbyło się w ramach senackiej komisji wyjazdowej ds. klimatu. Przedstawiciele Senatu odwiedzili Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie odbył się koncert szkolnej orkiestry, następnie w auli Marszałek Senatu oraz Senatorowie debatowali z uczniami o gospodarce wodnej i zmianach klimatycznych.

– Przyjechaliśmy tutaj, ponieważ łączy nas rzeka, o którą obecna władza nie dba. Nie zrobiono nic, aby zabezpieczyć ją przed katastrofą, która miała miejsce w ubiegłym roku i istnieje groźba, że stanie się ponownie w tym roku. Pamiętam, że Odra żyła, jak barki pływały od Gliwic, przez Kędzierzyn-Koźle i do Szczecina. Trzeba to przywrócić, po to jest ta szkoła. Tym ludziom trzeba przywrócić miejsca pracy – powiedział Marszałek Senatu Tomasz Grodzki

– Odwiedziny w Kędzierzynie-Koźlu są kontynuacją nadzwyczajnej komisji ds. klimatu, która do południa odbyła się w Głubczycach. Zaplanowaliśmy, żeby odwiedzić to wyjątkowe miejsce, jakim jest Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej. Jest to świetna okazja, aby się spotkać i porozmawiać. Młodzież będzie mieć okazję zadać nam różne pytania – mówi Beniamin Godyla, Senator RP.

36 KOMENTARZE

 1. To była wycieczka senatu d/s klimatu a naprawdę przedwyborcza za naszą kasę. Już młodzież mamią swymi pomyslami zwanymi obiecankami przedwyborczymi. Kurcze nie ma na kogo głosować jakby nie patrzeć to samo dziadostwo.

 2. Czy o koperty ktoś zapytał? I czy uczniowie mają świadomość,że nie obecny rząd uwalił transport rzeczny. ?Bo Grodzki tak zasugerował

 3. A to dobre ludzie którzy mimo poważnych zarzutów uchylają się od sądów jeżą po szkołach i agitują aby głosować na „demokratyczną” mniejszość która przegrała legalne wybory!

 4. Oby się myliła, ale wygląda mi to na chwyt wyboczy.
  Kampania wyborcza się zaczęła. Pod pretekstem ochrony środowiska młodzież jest przymusowo zganiana i indoktrynowana. Podobnie było za komuny z przymusowym uczestnictwem młodzieży w manifestacjach 1-majowych.

  • Ja nie chodziłem i nikt mnie nie zmuszał i nie bylem za to karany. Bardzo wielu nie chodziło, więc nie przesadzaj. Teraz każdy gdy coś powie złego, o starych czasach uważa się prześladowanego.

 5. Senatoru Grodzki Tomaszu! Kto rozwalił działające prężnie Przedsiębiorstwo Państwowe Żegluga na Odrze? Kto doprowadził do totalnej ruiny port i jego całą infrastrukturę? Po co państwo oddało ten teren gminie, która sprzedała go spółce o niejasnym kapitale, mającej siedzibę w Warszawie? Senatoru, apelujesz o powrót prężnej żeglugi na Odrze? A na to w imię ochrony środowiska Niemcy się nie godzą i proponują utworzenie u jej ujścia Odry park narodowy i w ten sposób zablokować jakąkolwiek gospodarkę rzeczną! A w tym liczą na PO-parcie, by uniemożliwić plany obecnego rządu, który tak opluwacie. To PiSowi zależy na żegludze na Odrze, wy współgracie z Niemcami, dla których polska żegluga stanowiłaby konkurencję.

  • Na religię chodzą w szkołach średnich tylko nieliczni uczniowie i to tylko dobrowolnie. Więc mówienie o rekolekcjach jako indoktrynacji to Twoja @KKZ mowa nienawiści.
   PS
   Składam Ci jednak życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Oby miłość zwyciężyła nienawiść.🙏👼
   Alleluja.

    • Wśród fizyków zajmujących się mechaniką kwantową ponad połowa akceptuje transcendencję jako jedyny sposób tłumaczenia naszego świata. Może młodzież jeszcze niedouczona.

 6. Wszystko fajnie, ale Ci uczniowie z jakichś PO-wodów nucili sobie pewną marynarską piosenkę o złej przepowiedni dla statku widmo.😕
  Że ten statek wkrótce zatonie wraz ze swą załogą oszustów, naciągaczy i przestępców. 😳

  Chociaż w tej piosence wyraz „statek” uczniowie zmienili na „platforma”, a słowa kapitan i bosman zmienili na „kierownik i Donald T”😆

  Nawet to nie zaskakuje specjalnie, gdyż marynarze zawsze śpiewali i nucili sobie różne piosenki czy szanty, w których była mowa o różnych przestępcach, oszustach i kombinatorach.🥴🤭

  A teraz Platforma Obywatelska sama się o to prosiła – o takie żeglarskie wyśmianie – wciskając różne kity uczniom fachu marynarskiego 🤣😂

  Kłamiąc i skomląc żeby uczniowie uwierzyli tym oszustom i zagłosowali na PeŁo w jesiennych wyborach 😎

 7. Nie rozumiem!!!! Czy w tej szkole jest tak mało uczniów, czy tylko brak zainteresowania przyjazdem baranów? Czy ktoś odważył się otwarcie zadać pytanie o uruchomieniu portu? O wznowienie żeglugi?to jest jedyny sposób na podniesienie poziomu rzeki ,mieszanie zasolonej wody kopalnianej i rozkwitu flory i fauny na rzece. W każdym innym przypadku cały kanał gliwicki i odra staną się ściekiem.

 8. Dobrze, że z pis nie przyjechali, bo wstyd na cały powiat. Pewnie jeszcze coś ze szkoły by zginęło, takie lepkie ręce mają.

  • „Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami”, George Orwell

  • @xxX jesteś aż tak zdesperowany że wysmarowałeś aż trzy obraźliwe komentarze? jak masz dowody to spełnij obywatelski obowiązek i zgłoś do prokuratury!

 9. „Idziemy po dwucyfrowy wynik, a Donald Tusk mi może skoczyć tam, gdzie Mateusz Morawiecki mnie może pocałować”
  Zgadnij kto to powiedział?
  🤣👍

  • Ja mówię o transcendecji czyli poglądzie, że świat ma jednak jakieś tajemnice i że fizycy kwantowi doszli do takiego progu możliwości racjonalnego zrozumienia tego czym jest nasz świat, że wielu z nich odchodzi od podejścia materialistycznego. Oczywiście nie jest to jednoznaczne z przyjęciem wiary katolickiej ale wg mnie to raczej nieistotny szczegół. Obala to bowiem panujące wśród lewaków przekonanie, że Bóg to wymysł prymitywnych, niewykształconych ludzi.

   • @Alina

    Nic nie obala, tylko potwierdza. Tak, jak twój komentarz. Nie rozumiesz kompletnie na czym polega nowoczesna fizyka i granice pojmowania Wszechświata, ale i tak koniecznie chcesz tam wepchnąć jakiegoś boga.

    I tak, bóg to wymysł prymitywnych i niewykształconych ludzi. To jest fakt, a nie opinia.

    • @Grzegorz
     O ile wiem to nie ma jeszcze dowodu na nieistnienie Boga.
     Ale mogłam coś przeoczyć. A upraszczanie sprawy do prymitywnego powielania poglądów marksistów nie najlepiej świadczy o Twojej inteligencji.
     Trudno byłoby niektórych noblistów zaliczyć do „prymitywnych i niewykształconych ludzi”.

 10. @Alina
  „Wśród fizyków zajmujących się mechaniką kwantową ponad połowa akceptuje transcendencję jako jedyny sposób tłumaczenia naszego świata. ”

  Wymień jednego.

 11. I jeszcze kilkoro „wierzących”:
  – Amit Goswami, jest profesorem, fizykiem kwantowym
  – Prof. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz, jest profesorem seniorem na Wydziale Fizyki
  – Rosyjscy naukowcy i badacze fizyki kwantowej, Tatiana i Witalij Tichopław
  PS
  A tak na marginesie, to w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku Stalin zabronił w ZSRR badać i rozwijać fizykę kwantową bo ideolodzy komunistyczni zauważyli nieuchronną transcendencję i jej sprzeczność z materializmem. Opóźniło to wytworzenie przez sowietów bomby atomowej i uchroniło świat przed zwycięstwem komunizmu.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj