Marek Raduli „zasłużonym dla miasta Kędzierzyn-Koźle”. Benefis cenionego gitarzysty

0

Marek Raduli świętował swój jubileusz sceniczny w Domu Kultury „Chemik”. Zaserwował niezwykły koncert, podczas którego mogliśmy również posłuchać zaprzyjaźnionych z muzykiem artystów jak Ania Wyszkoni, Wanda Kwietniewska, czy Marek Stryszowski.

Marek Raduli Anniversary – 40 lat na scenie, niezwykły benefis poświęcony wybitnemu muzykowi pochodzącemu z Kędzierzyna-Koźla przyciągnął do „Chemika” wielu miłośników dobrej muzyki. Podczas koncertu z rąk prezydent miasta Sabiny Nowosielskiej i przewodniczącego rady miasta Ireneusza Wiśniewskiego otrzymał honorowy tytuł „Zasłużony dla miasta Kędzierzyn-Koźle”.

– Wszystko, co jest związane z Kędzierzynem-Koźlem, jest dla mnie bardzo ważne. Domy kultury, przyjaciele, muzycy, szkoły muzyczne, pierwsze zespoły i pierwsze dziewczyny, wszystko w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się po raz pierwszy. Wyjechałem do Opola, potem Wrocławia i tak przez 40 lat podróżuję z muzyką. Wracam do Kędzierzyna-Koźla często, są tu moje dzieci i moi przyjaciele – mówi Marek Raduli.

Artysta podkreślił, że zawsze należy dążyć do realizacji swoich marzeń, tym samym zaapelował do muzyków zaczynających swoją przygodę, aby nie bali się walczyć o sukces.

Rynek muzyczny był trudny bez względu na czasy. Dziś można powiedzieć, że jest łatwiej, choć mamy nadpodaż niż nadpopyt, jednak środki się zmieniły. Jest YouTube i możliwości kreacji, których kiedyś nie było. Trzeba mieć marzenia i trzeba je realizować, bez względu na to, co ludzie mówią, zwłaszcza ci, którzy życzą nam źle. Trzeba realizować siebie, swoje marzenia i otaczać się fajnymi osobami – podkreśla muzyk.

Na jubileuszowym koncercie u boku Marka Raduliego wystąpili Ania Wyszkoni, Wanda Kwietniewska, Marek Stryszowski, Krzysztof Ścierański, Leszek Cichoński, Roman Kruk, Tadeusz Bratus, Krzysztof Gabłoński, Janusz Grzywacz, Zbigniew Jakubek, Zbigniew Lewandowski, Waldemar Franczyk, Przemysław Niemiec, Wiesław kwinta, Bernard Maseli, Jacek Krzaklewski, Bartłomiej Pietsch, Andrzej Barszcz, Tomasz Grabowy oraz zespoły Laboratorium, SQUAD-Raduli, The Colors, oraz PEX-75.

Na zakończenie koncertu Marek Raduli otrzymał wyjątkowy prezent – obraz, który wspólnie tworzyli wszyscy artyści biorący udział w koncercie. Nad obrazem czuwał Rafał Respondek, plastyk, który zrobił szkic i dbał o to, aby każdy element pracy był płynną całością niezwykłego obrazu.

Skomentuj