Marek Grabowski zwycięzcą rowerowej rywalizacji. W miesiąc wykręcił 3217 kilometrów!

7

Zmagania o Puchar „Rowerowej Stolicy Polski” dobiegły końca. W rywalizację aktywnie włączyli się mieszkańcy, którzy przez cały czerwiec kręcili kilometry dla naszego miasta. Najwięcej wykręcił ich Pan Marek Grabowski, który na dwóch kółkach pokonał dystans 3217,07 km! 

Żeby osiągnąć tak niesamowity wynik nasz najmocniejszy zawodnik przejeżdżał na swoim rowerze średnio ponad 107 km dziennie! Za swoje zaangażowanie i sportowego ducha otrzymał dzisiaj nagrodę od prezydent miasta Sabiny Nowosielskiej. Był to symboliczny czek na kwotę 1000 zł do wykorzystania w sklepie rowerowym. Podobna nagroda powędruje również do Szkoły Podstawowej nr 1, która zwyciężyła w rywalizacji placówek oświatowych.

W zmaganiach o Puchar „Rowerowej Stolicy Polski” wzięły udział 53 miasta prezydenckie. Była to już trzecia edycja zmagań, których pomysłodawcą jest Bydgoszcz. Kędzierzyn-Koźle startując w roli debiutanta zajął wysokie 17. miejsce prześcigając m.in. tak duże metropolie jak Poznań, Białystok, Kielce czy Kraków.

7 KOMENTARZE

  1. pracuję we Wrocławiu, mogłem jeździć codziennie rowerem. Miałbym wołczer na tysia. Ale musiałbym też w dni wolne tam jechać. Tylko po co?

  2. Czy to jest jakaś tajemnica? Nie pytam gdzie pracuje, tylko czym zawodowo się zajmuje? Jest piekarzem, nauczycielem, policjantem?

Skomentuj