Maraton zdrowia w pięciu odsłonach. Sportowa inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

0

Dom Dziennego Pobytu nr 4 „Wrzos” zrealizował sportową inicjatywę „Maraton zdrowia w pięciu odsłonach” mającą na celu aktywizację fizyczną osób starszych w naszym mieście. Seniorzy wzięli udział w różnych zajęciach sportowych pod okiem instruktorów. 

Aż 30 seniorów z domów dziennego pobytu w Kędzierzynie-Koźlu wzięło udział i inicjatywie Domu Dziennego Pobytu nr 4 „Wrzos” polegającej na uczestnictwie osób starszych w zajęciach sportowych. Zadanie wsparło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu.

Przez pięć dni seniorzy uczestniczyli w „Maratonie zdrowia w pięciu odsłonach”. Wszystkie zajęcia odbywały się pod okiem instruktorów, seniorzy mogli się również skonsultować z dietetykiem, który promował zdrowy sposób odżywiania i zadeklarował uczestnikom pomoc w doborze diety.

Jak się okazało, zajęcia sportowe były trafną inicjatywą, bo wielu seniorów dzięki temu po raz pierwszy wykonywało określone czynności, lub np. odwiedziło strefę tężni, strefę ochrony bioróżnorodności, a także baseny na kąpielisku „Wodne oKKo”. Promowanie takiej formy spędzania czasu wolnego spodobało się seniorom i były osoby, które deklarowały samodzielną kontynuację ćwiczeń lub spacerów z kijkami.

Dla seniorów niektóre ćwiczenia były prawdziwym wyzwaniem, dlatego w nagrodę za podjęty trud wszyscy otrzymali statuetki, dyplomy i bidony, które osobiście wręczyły dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu Marzena Nikel oraz zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu Jolanta Goliat.

– Liczymy na to, że w przyszłości uda nam się zorganizować podobne imprezy promujące aktywny tryb życia dla osób starszych i niepełnosprawnych tym bardziej, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe i część naszych działań została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni – mówi Agata Morkis, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Skomentuj