Manifestacja przeciw wyprowadzaniu Polski z UE. Ponad sto osób zebrało się na placu Rady Europy

62

W niedzielę, 10 października w całym kraju odbywają się demonstracje poparcia dla pozostania Polski w Unii Europejskiej. W Kędzierzynie-Koźlu wiec zorganizowały lokalne struktury Komitetu Obrony Demokracji.

Na placu Rady Europy zebrało się dziś ponad sto osób, które swoją obecnością okazywały wsparcie dla pozostania Polski w Unii Europejskiej. Na starcie manifestacji odegrano Odę do Radości, następnie uczestnicy spotkania mieli okazję zabrać głos i wyrazić swój sprzeciw wobec działaniom mogącym przyczynić się do opuszczenia UE przez Polskę.

Wśród zebranych znaleźli się samorządowcy, działacze Platformy Obywatelski i Ruchu Szymona Hołowni Polska 2050, a także zwykli mieszkańcy miasta. Wiec zabezpieczała policja, spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze.

62 KOMENTARZE

 1. E, komuchy wiecie, że trybunał Przyłębskiej powtórzył to, co już kiedyś ogłosił trybunał Safiana i Rzeplińskiego. O co kaman? Kiedyś krzyczeliście „konstytucja”, a teraz już nie jest ważna? Totalne bezmózgi.

 2. Same stare komuchy z dawnej PZPR przyszły. Szczyt zidiocenia. Najpierw niby bronili konstytucji, a teraz ją olewają. Sami nie wiedzą czego chcą, byle tylko dymić. A jakie gęby tępe. Cóż, co we łbie, to i na gębie.

 3. Kończcie tą szopkę, bo się zeszczam z wrażenia zaraz. Jaka wieś taka demonstracja. Nasłuchali się sieczki w antypolskiej pseudostacji tvnPO24 i potem wali pod kopułą. Są jakieś granice tego szaleństwa.

 4. A jeszcze nie tak dawno ci sami ludzie protestowali w obronie Konstytucji.
  Teraz już nie uważają że trzeba Jej przestrzegać i stosować?
  Toż to Targowica.
  O wyższości naszej Konstytucji nad prawem europejskim mówili kiedyś wybitni prawnicy min. Zoll czy Rzepliński.
  Wg mnie należy utworzyć Unię Europejską jako Państwo. Zlikwidować rządy narodowe, wprowadzić jeden język i jeden rząd (na wzór USA) i jeszcze raz zrobić nabór. Wtedy mówienie że jestem europejczykiem będzie miało sens. Na to co się teraz dzieje kraje takie jak Polska się nie godziły w momencie akcesji.

 5. Dlaczego w poprzednim artykule promującym to „wielkie wydarzenie” organizator był anonimowy?
  Całe szczęście że to ubeckie towarzystwo z pod czerwonej gwiazdy się wykrusza jak ten pomnik który tam stał.
  I gdzie napisy KONSTYTUCJA?

 6. Ciągła walka między PO a PIS i jeszcze UE. Ludzie już nie wiedzą co jest grane bo każde z mediów wmawia co innego i każdy ma w tym interes. Ja mam już dość tej polityki i wiecznych kłótni bo nic dobrego z tego nie wynika tylko wojny.
  Lecz co niektóry jak ten gość ze zdjęcia siwy z brodą w okularach wymachujący flagą UE najpierw w manifestacjach pod sądami krzyczał „konstytucja, konstytucja” a teraz przeciw ? Facio zdecyduj się. Ludzie obudźcie się bo sami tkwicie w nieświadomości i dlatego raz tak a później inaczej czyli sami nie wiecie co chcecie. Politycy wami manipulują a wy jak dzieci za cukierka wszystko zrobicie. Ja nie jestem przeciwny UE ale nie żeby nami pomiatali i wymuszali bo mają w tym jakiś biznes. I do tego by w końcu zrównali płace jak tam bo narazie to Polska tania siła robocza i bieda.

 7. TEŻ popieram protest tej garstki (przepraszam) eeeeeee to znaczy,😕 tej ogromnej ilości tubylców z Matołkowa 😆 popierających króla Europy – ksywka folksdojcz 😂

  Gdyż interesy niemieckie w Polsce są NAJWAŻNIEJSZE !!!! Jestem za 😎

 8. Ja mam swoje zdanie i nie chcę przy Moskwatykanie.

  Z Odry na Atlantyk słupy.
  I skopiemy im d-upy.
  Tą tłustą i chudą,
  za Polskę z gnomem i d-udą.

  Jeszcze wyjdę na ulicę.
  Jeszcze za kamienie chwycę.

  2021-10-10 almagus

 9. liczyłem ze zdjęć i liczyłem i sie nie doliczyłem ponad 100 osób na tym polega także RZETELNE dziennikarstwo ze sie podaje prawdziwe a nie dęte informacje -wg zdjęc było ok 50 osób tyle w temacie a teraz zobaczymy ile ten komentaz sie utrzyma pozdr Juras

 10. Czy Redakcja posiada pisemną zgodę do wykorzystywania wizerunku osob przedstawionych na zdjęciach (art. 81 ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych)? Czy też są one tak wyraźne i szczegółowe żeby potem szykanować uczestników w opanowanych przez PiS zakładach pracy?

 11. PiSowcy powyżsi idźcie lepiej oddać krew bo wam żyłki pękną z nienawiści do innych Polaków. Wiem jesteście jedynymi Prawdziwymi Polakami i kto nie z PiS ten jest zdrajcą… Czekaj czekaj, gdzie ja to słyszałem, a tak u Hitlera i Stalina, natomiast współcześnie prawi tak tłuścioszek z Korei.

  Posłuchajcie ostatniego przemówienia Jarosława, fajne, przesłuchajcie dokładnie jego wpadki i lapsusy. Wszystko mu się tam w głowie … miesza

  • Turlaj dropsa plafonie, bo za cienki w nadgarstku jesteś na dysputy. Nienawiść to sieje ryży tam gdzie się pokaże i jego podwładni. Rusz trochę kapustą, zanim coś spłodzisz.

  • A co Cię Ryśku tak bardzo obchodzą Polacy? Od kiedy to agentura jest tak zatroskana o losy Polski i Polaków?😕

   Chyba że tylko wzorem naczelnego folksdojcza, martwisz się – jak tu Polskę dalej żyłować i wydymać. I OCZYWIŚCIE żebyśmy DALEJ służyli za parobków u Niemca😎

 12. Wg wiki z danych 2019 r. mieszka tu ok. 55 tys. ludzi. Jak się tu doliczył „pismak” z g. 8:32, jest tu ok. 50 osób. Czyli statystycznie rzecz ujmując, raptem 0,09% mieszkańców!! Ale społeczny protest. Można się uśmiać do łez!!
  W referendum pro unijnym moje zdanie było negatywne. I coraz bardziej przekonuję się, że słusznie!
  Ten narodek, ma mentalność niewolników i służalczość we krwi. Lubią czuć nad sobą but panów. I to są przedstawiciele tej kategorii ludzi. Żal mi ich…
  Tym bardziej, że o żadnym „polexicie” – póki co – mowy nie ma w Polsce. No chyba, że ten brukselski „kołchoz” zechce to zrobić z własnej woli innych sygnatariuszy…

 13. Smutno żyje się w mieście, w którym odsetek tych, którzy się utożsamiają z pis, jest tak wysoki.
  Podobno blisko 50 procent. Innymi słowy, gdy idę ulicą, prawie co druga,którą mijam, to kretyn lub kretynka. Taka refleksja nie skłania do optymizmu. Dlatego chyba lepiej na ulicę nie wychodzić.
  Ale siedzenie w domu skłania do czytania. No i tu można mieć niestety pecha. Natrafić można bowiem na wypowiedzi takie jak wasze. Wypowiedzi frustratów, ludzi rozgoryczonych, których erudycja nie jest najmocniejszą stroną, nie potrafiących sklecić kilku zdań poprawnie, mimo że uważacie się za „prawdziwych patriotów”. Ja mam świadomość, że tacy jak wy to nie elita intelektualna pisu. Ale jestem też przekonany, że nie jesteście w pisie rzadkością. Jednak nie to jest w tej chwili dla mnie najważniejsze. Chciałbym w mej wypowiedzi zatrzymać się na elemencie, który dominuje nie tylko w waszych wypowiedziach ale chyba też w waszych głowach. Przeczytajcie te wasze wypowiedzi jeszcze raz i zwróćcie uwagę na ilość jadu, niechęci a wręcz nienawiści jaka przebija się w waszych wypowiedziach. To, że jakaś grupa ludzi wyszła na ulicę aby dobitnie wyrazić swoje poglądy nie może przecież budzić tylu emocji, lekceważenia czy wściekłości. Ci ludzie przecież wam nic złego nie zrobili. Dlaczego ich obrażacie? Ja wiem, że wystarczy w niedzielę wrzucić na tacę parę groszy i można się lepiej poczuć jako patriota-katolik. Ale czy to wam wystarcza?
  Takich jak wy należy się bać, dlatego tak jak powiedziałem, lepiej na ulicę nie wychodzić.

  • Zmniejsz dawkę prochów, bo ci zwieracze puszczają. Spłodził jakąś rozprawkę i udaje mędrca. Żebyś się nie spocił za bardzo od wymyślani tych dyrdymałów.

  • Nie wszyscy jak sądzisz są za PIS-em co jak byś uważnie czytał to byś wiedział. Ty pewnie kibicujesz PO i to jest twoja sprawa. Nie rozumie was ludzi tak się nienawidzicie tylko dlatego bo ktoś uwielbia taką partię a ktoś inną. Albo czy ktoś chodzi do kościoła czy nie. Wkurza mnie nadużywanie słów patriota, katolik itd. Do tego czy nie widzicie że schamieliście ? A ty Marku czy ty jesteś taki w porządku ? Nic sobie nie masz do zarzucenia ? Jesteś hipokrytą bo nazywasz kogoś kretynem lub kretynką tylko dlatego że w coś tam wierzy np. w PIS. Ja staram się być zdala od polityki bo ta ogłupia nasz naród co widać. Ludzie poprostu zbyt emocjonalnie podchodzą do tego co wyrabiają politycy na górze. Może niech zaczną myśleć racjonalnie i niebrać to co chrzanią politycy czy media bo oni was otumaniają. Stańcie się spokojnieszymi normalnymi ludźmi !

   • W dużym stopniu Twoje opinie podzielam. Ale niestety problem polega na tym, że „ jeśli Ty nie będziesz chciał zajmować się polityką, to przyjdzie taka chwila, że polityka zajmie się Tobą”.
    A czy nie irytuje Cię to, że podatki, które wyciągają z Twojej kieszeni rozkrada pisowska sitwa. „Mierny, bierny, ale wierny” i to już wystarczy, aby załapać się na jakąś intratną posadę. Rozejrzyj się, a stwierdzisz, że ten kraj jest pełen obajtków, którzy dzięki pisowi rozkradają przez Ciebie wypracowane pieniądze. Są kraje, w których jest mafia. A pis to mafia, która ma swój kraj.

    • Oj Marek przez ciebie przemawia polityka i ona tobą rządzi. Mniej mediów czy to gazet czy to radia i telewizji będziesz zdrowszy. Zacznij myśleć inaczej np. o pierdolach. Jakby tak wszyscy zaczęli inny był by świat w tym upolitycznionym kraju mniej chamstwa i świrów się wzajemnie kłócących. To wsztsko co się dzieje dookoła to wina popieprzonych polityków i mediów które to kreują czy ty tego nie dostrzegasz ? Polityka to bagno które wciąga a człowiek wciągnięty nie jest już tym kim był. Chcialbyś być taki ? Ludzie powinni dać niechęć wszystkim politykom. Poczytaj sobie wszystkie opinie czy one są OK ? A to zrobiła polityka. Zła polityka !

     • Uwolnienie się od „polityki” nie jest wcale takie proste jak myślisz. Przecież ja tu żyję i obserwuję świat wokół mnie. Nie da się wyłączyć krytycznego spojrzenia na to wszystko co ma wpływ na moje życie. Ja przecież ciężko haruję i płacę podatki. Ogromna część tych podatków jest rozkradana i marnotrawiona przez tych wszystkich pisowych obajtków, którzy są u władzy albo przy korycie. Jak mam o tym przestać myśleć? Nie wiem jak Tobie się to udało. Zdradź mi proszę ten sposób, jak zasypiać spokojnie gdy masz świadomość, że jakaś grupa nieudaczników życiowych, którzy jedynie dzięki przynależności do pisu osiągnęli wysoki standard życia. Bo oczywiście mógłbym powiedzieć, że wystarczy trochę oportunizmu, poklask dla tej pisowskiej hołoty, wkręcenie się w te ich patriotyczne szeregi, trochę potakiwania w odpowiednim momencie i odpowiednim osobom, a to życie mogło by trochę inaczej się ułożyć. Ale ponieważ tak nie potrafię to można powiedzieć, że sam sobie jestem winny. No cóż, skoro nie mam „talentu” aby się odpowiednio ustawić, to muszę ponosić tego konsekwencje. Coś mi się wydaje, że czeka mnie jeszcze sporo nieprzespanych nocy. Mogę jedynie mieć nadzieję, że najbliższe wybory przyniosą jakąś odmianę.

     • Sam się nakręcarz. Już wyżej pisałem ale …. Ty poprostu chcesz żyć w tej nienawiści jak tobie podobni w tym przeciwnicy PO. Ja przynajmniej wiem że od ponad 30 lat lecą w ciula z ludźmi a sam nic nie zrobię. Czy to było AWS czy SLD a teraz PO czy PIS to jeden chłam i mną manipulować nie będą a wy …..

   • 100% racji @cała prawda 👍
    Od kilku miesięcy całkowicie przestałem oglądać telewizję.
    I od razu spadło mi ciśnienie. 😕
    Bo jak widzę, że zamiast logicznych argumentów ludziom pakuje się do łbów WYŁĄCZNIE albo głównie emocje, to daje to porządne efekty i rezultaty.

    Takie , że nawet w rodzinach ludzie o mało się nie zagryzają – tylko DLATEGO – bo „telewizor” tak zarządził 😎

    • I dobrze robisz, jestem wolny od TV już ponad 3 lata, nikt w Warszawy mi nie ustawia harmonogramu dnia. Pomyśleć tylko, że ktoś daje się ustawić Kurskiemu, Ogórek czy Olejnik czy innym aparatczykom i czeka na ich przekaz dnia. Co za brak refleksji nad własnym życiem…

  • Ale bardziej smutne jest to że razem z Pisowcami i POłowcami to prawie 90%. Tylu durnych ludzi . A kiedyś było tak pięknie. I ludzie w rygorze więcej myśleli.

 14. Opozycja nie dysponuje kadrą żeby przejąć rządzenie państwem.
  Ma tam w swoim gronie głównie emerytów,sportowców,artystów itp.ogolnie mało rozgarnięci ludzie.
  Może Klaudia Jachira na ministra zdrowia?
  Iwona Hartwich na prokuratora generalnego?
  Jagna Marczułajtis na prezydenta?

  • w sumie jeśli notoryczny kłamca i mitoman jest obecnie premierem, to wymienieni się bardziej nadają bo nie są podnóżkami starca z łupieżem

 15. Marek to głupek,nie ogarnia rzeczywistości,tęskni za geniuszem Tuska który wybudował parę stadionów i na tym koniec jego osiągnięć.
  Marek twierdzi że wszyscy wyborcy PIS to idioci,chyba przeprowadził wśród nich jakieś testy na inteligencje?
  Pięknie się wypowiada Marek może nawet ma maturę co pozwala mu napisać zdanie złożone i być z niego dumny do końca dni swoich.

  • A jak idzie budowa 1mln samochodów elektrycznych?
   Czy działa już jest CPL i jak budowa linii kolejowych do niego? Chorała i świta na chwilę obecną przepalają miliony na … swe pensje.
   Czy można już wynająć jedno z 100.000 tanich mieszkań obiecanych przez Mateusza lub kupić w cenie 2500pln/m2 jak obiecał Jarosław w 2015?
   Czy nie ma już kolejek do lekarzy specjalistów?
   Elektrownie Ostrołęka zaczęli PiSowcy budować by ją … zburzyć
   Czy statek w Szczecinie już zwodowany, była poświęcana jakaś stępka?
   Czy obniżono VAT z 23 na 22%, wiemy kto POdniósł więc dlaczego PiS tego nie naprawił?
   Sasin obiecał, że cena energii nie wzrośnie, a wręcz będą rekompensaty, temat zgasł jak chińska żarówka.
   Gdzie śmigłowce Antoniego?
   Czy PiS ściągnął smoleński wrak, przecież to obiecali !!!
   „Sprawa Turowa jest załatwiona” tak ją Mateusz załatwił, że naliczają 500.000€ … dziennie.
   Inflacja ponad 5% już nawet pomijam, bo to miód na budżet Polski.

   Czekam na inteligentny komentarze lokalnej „szlachta nie pracuje”

 16. @Marek. Mówisz, że co drugi którego widzisz na ulicy to kretyn lub kretynka.😕

  Gratuluję spostrzegawczości.👌👍
  Ale tak jest, że ZAWSZE swój swego rozpozna bez żadnych problemów 😎

 17. Media reprezentujace strony konfliktu oraz „wybrańcy narodu” wystepujący w tych mediach nakrecają wzajemnie spiralę nienawisci.Jak jest to skuteczne, widac po wpisach niektorych forumowiczów nabuzowanych propagandą „swoich”partyjnych „dziennikarzy” u ktorych przeciwnika politycznego nalezy ośmieszyć,obrazić i zniszczyć.Nie ma drugiego tak podzielonego narodu w Europie jak Polacy.Najwyzszy czas na opamiętanie.Póki nie jest za pózno.

 18. Proponuję tym beztalenciom, żeby jeszcze zorganizowali manifestacje pod hasłem „gdzie są dzieci”. I najlepiej żeby na nich założyli trzymane w szufladach maseczki z błyskawicami

 19. KONSTYTUCJA ! KONSTYTUCJA ! KONSTYTUCJA !
  Co stało się ?
  Znowu pomyliłem imprezę.
  Ryży prowadź nas ku zielonej wyspie. Pamiętamy ją doskonale. W wyborach pokazaliśmy co myślimy o niej :)
  Będzie jak w Francji, Niemczech lub Szwecji. Zostaniemy wzbogaceni kulturowo i uwrażliwieni na „inżynierów i lekarzy” tak bardzo jak w Afganistanie.
  Niech te około 50 osób pobiera dalej swoje emerytury i karmi gołębie na rynku. Zresztą prawie tych gołębi nie ma. Ciekawe dlaczego ?

 20. Kraje UE uznające wyższość Konstytucji nad prawem UE to: Hiszpania, Włochy, Francja i Niemcy (RFN) a teraz doszła Polska. Dodatkowo Niemcy już dostały pierwszą transzę pieniędzy unijnych na odbudowę gospodarki o które tyle krzyku. Pamiętajmy, że w UE wszystkie kraje są RÓWNE :))
  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o … hm wartości unijne i ludzkie. :))

Skomentuj