Mandaty na kwotę 15 tysięcy złotych dla dwojga rowerzystów. Jechali pijani i nie zatrzymali się do kontroli

21
Foto: archiwum

Mandaty na kwotę 15 000 złotych – taka kara spotkała dwoje rowerzystów z naszego powiatu. 32-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna nie zatrzymali się do kontroli, dodatkowo oboje byli nietrzeźwi. 

W poniedziałek, 8 sierpnia, policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów jadących Bierawą. Po godzinie 19.00 zauważyli dwoje rowerzystów – kobietę i mężczyznę, których styl jazdy wskazywał, że mogą być pod wpływem alkoholu. Aby podjąć kontrolę i sprawdzić stan trzeźwości cyklistów, jeden z funkcjonariuszy wyszedł na jezdnię dając im sygnał do zatrzymania. Jednak pomimo kilkukrotnego wezwania do zatrzymania rowerzyści ominęli mundurowych i zaczęli uciekać.

Policjanci pojechali za nimi włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Dopiero to poskutkowało zatrzymaniem się cyklistów. Zostali oni poddani badaniu trzeźwości, które potwierdziło podejrzenia mundurowych. Okazało się, że 32-letnia kobieta miała blisko 1,5 promila, natomiast 42-letni mężczyzna niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości oboje ponieśli konsekwencje w postaci mandatu karnego w wysokości 2 500 złotych. Z kolei za niestosowanie się, w celu uniknięcia kontroli, do sygnału policjanta nakazującego zatrzymanie pojazdu, zarówno 32-latka, jak i i 42-latek zostali ukarani mandatem w wysokości 5 000 złotych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

21 KOMENTARZE

 1. Kobieta blisko 1,5 promila, mężczyzna niemal 2,0 promile.
  Wniosek:
  Kobieta miała „słabą głowę” , lub została oszukana w piciu,
  Mężczyzna miał „mocniejszą głowę”, lub wypił więcej od kobiety.
  Zawsze trzeba sobie dobierać odpowiednich towarzyszy do picia.

 2. Jeszcze trochę i będą skazywać na śmierć za jazdę na rowerze po pijaku.Jeszcze zaostrzyć prawo,bardziej zastraszyć społeczeństwo,to cel władzy.

 3. hah… Rowerzyści nie zatrzymali się do kontroli… To chyba jakiś dowcip. Ciekawe z jaka prędkością się poruszali ? Nie wyciągnęli suszarki i nie dokonali pomiaru ? Być może za nadmierną prękość jeszcze….

 4. …mieszkam w Polsce,mieszkam w Polsce…śpiewa Kazik jaka jest Polska! „polecam posłuchać pasuje jak ulał do udanej akcji naszej drogówki w K.K Czuwaj!

 5. Dobrze że blokady nie musieli robić i ściągać posiłki, bo to dopiero byłby wstyd. Dziwne ale jakoś nie słyszałem o takich karach dla pijanych kierowców.

Skomentuj