Mandaty dla sprawców porannych kolizji na obwodnicy. Wszystkie miały tę samą przyczynę

11

Chwila – tyle wystarczy, by doszło do zdarzenia drogowego, który może przesądzić o ludzkim zdrowiu lub życiu. Przekonali się o tym dzisiaj uczestnicy trzech kolizji drogowych, do których doszło na obwodnicy miasta. Policjanci apelują o ostrożność, dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków oraz zachowanie odległości pomiędzy pojazdami.

Zachowanie właściwego odstępu między pojazdami jest jednym z istotnych czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Odpowiednia odległości daje możliwości właściwej reakcji, w przypadku hamowania pojazdu poruszającego się przed nami. Zlekceważenie tych zasad może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji, o czym przekonali się uczestnicy dzisiejszych kolizji na północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla.

Przed godziną 8:00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że zderzyło się tam kilka pojazdów. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że doszło tam do 3 kolizji drogowych. Przyczyną wszystkich zdarzeń było nie zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechanie na jego tył.

Do pierwszej kolizji doprowadził 28-letni kierowca nissana, który nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim toyoty i najechał na jej tył. Chwilę po tym zderzyły się tam dwa kolejne samochody, które ominęły pierwszą kolizję. Tym razem 29-letni kierowca renault najechał na tył peugeota.

Do kolejnego zdarzenia doszło na odcinku drogi pomiędzy dwiema wcześniejszymi kolizjami. Tym razem 43-letnia kierująca oplem nie zachowując bezpiecznej odległości najechała na tył jadącego przed nią peugeota. Kobieta, która kierowała peugeotem została zabrana przez załogę pogotowia do szpitala na badania.

Wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi. Kierowcy, którzy spowodowali kolizję zostali ukarani mandatami karnymi oraz otrzymali punkty karne. Podczas wykonywanych czynności droga była przejezdna.

Przypominamy, niedostosowanie odległości pomiędzy pojazdami jadącymi w tym samym kierunku, to przyczyna wielu zdarzeń drogowych. Zachowując bezpieczną odległość od jadącego przed nami pojazdu, mamy więcej czasu na reakcję, a tym samym możemy uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.

Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle

11 KOMENTARZE

  1. tumanom dają prawa jazdy i oto skutek,potem te tumany wsiadają na rowery i jest to samo a jak zdarzy się kolizja z rowerem to oczywiście tumanom przeszkadzają rowery,przepisy etc! No jakim cymbałem trzeba być aby w takim powolnym ruchu najechać komuś na tył? niedorozwiniętym!

  2. A kolizję rozliczał kto? Lokalna policja😁Ci sami co stali się gwiazdami tvn24? Z numerem bocznym j405 za popisy na podwójnej ciągłej przed przejazdem dla rowerzystów? Gdzie są ci nieoznaczeni SPIDOWCY codziennie o każdej porze jak miejscowe pajace wyprzedzają, wymuszają, rwą jak wiejskie rumaki po obwodnicy? Na mostach, prawej lewej..Co za dużo roboty by było?

  3. Kolekcjonerzy tych japońskich złomów napewno się ucieszą z dodatkowych czesci do swoich wynalazkow. Internauta o pseudonimie Sznycel napewno jest zrozpaczony ze nie bylo tam pojazdu z grupy VAG. Widocznie maja lepsze hamulce, opony i kierowcow.

  4. 50/h na ta chwile można na naszej obwodnicy wyciągnąć :D ale i to mało kiedy się zdarza. A tutaj 3 kolizje w jednym czasie :D strach pomyśleć co by się działo gdyby to była autostrada :D

  5. Miałem pęknięty zderzak.. I zarysowany.. Jadę w korku obwodnica i patrzę w lusterko a tam kobieta cały czas siedzi mi na dupie.. Myślę sobie ok.. Przyda się naprawa.. Wyczekałem moment jak gapiła się na telefon, przycisnąłem hamulec.. Zderzak mam już naprawiony, odmalowsny i to wszystko za free

Skomentuj