Mamy wicemistrza świata w psich zaprzęgach. Tomasz Radłowski zdobywcą srebrnego medalu

2

Dla niego psy są prawdziwą pasją i jak widać miłość do tych zwierząt jest odwzajemniona. Tomasz Radłowski z „Cze-Mi” Sekcji Sportów Psich Zaprzęgów LZS „Odrzanka” Dziergowice w gminie Bierawa wspólnie ze swoimi czworonogami zdobył wicemistrzostwo świata w psich zaprzęgach. 

W dniach 22-24 lutego w niemieckiej miejscowości Haidmühle odbyły się mistrzostwa świata w sporcie zaprzęgowym psów rasowych. Wzięli w nich udział przedstawiciele czterech ras północnych – siberian husky, alaskan malamute, pies grenlandzki i samojed. Tomasz Radłowski  z „Cze-Mi” Sekcji  Sportów Psich Zaprzęgów LZS „Odrzanka” Dziergowice w gminie Bierawa, specjalizujący się w tzw. średnich dystansach, zdobył tytuł wicemistrza świata.

– Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z siebie i moich psów. Psy uczestniczące w zawodach to moja hodowla, moja linia wyścigowa i przede wszystkim moje ukochane pieski. Średni dystans to jest już dystans dla ekspertów, mało kto jest w stanie tak ułożyć zaprzęg, aby był zdolny przebiec 40 km i w kolejnych dniach ponownie zrobić to samo. Ważna jest wytrzymałość, moje zgranie z psami. Kondycja jest bardzo ważna, pracowałem nad swoją równie intensywnie jak nad kondycją psów. Tytuł wicemistrza świata jest bez wątpienia ukoronowaniem mojej 18-letniej pracy – mówi Tomasz Radłowski, wicemistrz świata w psich zaprzęgach.

Tomasz Radłowski jest dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Cisowej, od  2001 roku regularnie uczestniczył w zawodach i mistrzostwach. Założył również stowarzyszenie Cze-Mi” Sekcja Sportów Psich Zaprzęgów LZS „Odrzanka Dziergowice i może się pochwalić się wieloma sukcesami na swoim koncie. W klubie jest 60 członków, wśród nich mistrzowie Polski, Europy i świata.  Od 2003 roku stowarzyszenie organizuje wyścigi psich zaprzęgów „Lubieszowski Cross”. W tym roku odbędzie się jubileuszowa 18. edycja zawodów.

2 KOMENTARZE

  1. Wielkie gratulacje !!!! Nic za darmo, ale praca z psami daje satysfakcję, radość.
    Psa nie oszukasz, on nie będzie przyjacielem, nie pomoże w zdobywaniu medali jeśli właściciel nie ma serca, odpowiedzialności.
    Powodzenia !!

Skomentuj