Mamy powody do dumy. Nagrody dla naszych szkół i wyróżniających się uczniów. ZDJĘCIA

0

Już po raz czwarty w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się gala „Najlepsi z najlepszych”. W auli I Liceum Ogólnokształcącego wręczono wyróżnienia i nagrody dla naszych szkół oraz wyróżniających się uczniów.

Okazją do świętowania dla przedstawicieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez starostwo powiatowe było przyznanie wyróżnień w corocznym rankingu Perspektyw.

– Co roku osiągamy lepsze rezultaty. Tym razem jesteśmy wyjątkiem w województwie opolskim – wszystkie nasze szkoły odebrały tarcze. Wyróżnienia są ważne i istotne, ale dla nas najważniejsze, że jest to ocena pracy – mówił wicestarosta Józef Gisman.

Przewodnicząca komisji edukacji i promocji powiatu Bożena Jankowska wskazywała, że nagrody zdobywane przez uczniów są efektem ich ciężkiej pracy, ale też trudu włożonego w edukację przez wszystkich nauczycieli, którzy mieli okazję pracować z danymi uczniami.

– To wyróżnienie dla wszystkich: nauczycieli, dyrektorów oraz dla was uczniowie. Zapracowaliście na nie przez wiele lat – od przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum aż po szkołę, którą sami wybraliście – mówiła.

W podobnym tonie wypowiedziała się dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty Aurelia Stępień: – Myślę, że święto, które odbyło się 10 stycznia, było ważne nie tylko dla dyrektorów i nauczycieli, ale również organów prowadzących. Dla nas to bardzo ważne, abyśmy mogli dziękować i gratulować wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia sukcesu.

Lista wyróżnionych szkół i uczniów:

Zespół Szkół nr 1 – srebrna tarcza w rankingu Perspektyw, wyróżnieni uczniowie: Martin Gabor, Rafał Mika, Denis Korgel.

Zespół Szkół nr 3 – srebrna tarcza w rankingu Perspektyw, wyróżnieni uczniowie: Sandra Franecki, Oliwia Gowin, Szymon Kabs, Patrycja Surmiak.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – brązowa tarcza w rankingu Perspektyw, wyróżnieni uczniowie: Wojciech Rafa, Sebastian Juraszek.

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej – brązowa tarcza w rankingu Perspektyw, wyróżnieni uczniowie: Dominika Cedzich.

II Liceum Ogólnokształcące – brązowa tarcza w rankingu Perspektyw, wyróżnieni uczniowie: Laura Foltys, Marek Kampa, Patrzyk Krzyż, Monika Olszaniecka, Julia Kolasa.

I Liceum Ogólnokształcące – brązowa tarcza w rankingu Perspektyw, wyróżnieni uczniowie: Marta Woszczycka, Marcel Bażantny, Patrycja Czerner, Aleksandra Koza.

Podczas dzisiejszej uroczystości przedstawicielki firmy Famet wręczyły stypendia czwórce uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, z którą współpracuje firma. Wyróżnieni nimi zostali: Patryk Friedla, Marek Kulik, Szymon Chodura i Sebastian Derkacz. O oprawę artystyczną zadbał Teatr 534.

Skomentuj