Mali biegacze rywalizowali przed XVI Maratonem Odrzańskim. ZDJĘCIA

0

W sobotę 27 października przed halą sportową Śródmieście pomimo niesprzyjającej pogody stawiła się spora grupa dzieci i młodzieży chcących wziąć udział w zawodach poprzedzających XVI Maraton Odrzański. Zawody otworzył wicestarosta Józef Gisman.

Dzieci rywalizowały w kilku kategoriach wiekowych na dystansach od 100 do 1000 metrów. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy w swoich kategoriach puchary oraz nagrody ufundowane przez sponsorów. Wręczali JE Grażyna Syrek, urodzona w Kędzierzynie-Koźlu olimpijka z Aten i wielokrotna mistrzyni Polski na dystansach od 5000 metrów do maratonu, wicemistrz świata, mistrz Europy, mistrz świata juniorów oraz wielokrotny mistrz Polski w szybownictwie Tomasz Rubaj – pilot PLL LOT oraz Mieczysław Majer, maratończyk z Kędzierzyna-Koźla.

Po zawodach dzieci korzystały z licznych atrakcji. Oprócz dmuchańców i doświadczeń chemicznych na stanowisku firmy Gaz System dzieci mogły także usiąść za sterami prawdziwego szybowca.  Podczas festynu trwała kwesta na rzecz chorego Jakub Śmietany.

Organizatorem imprezy jest Odrzańskie Konsorcjum, którego skład tworzą Anna i Piotr Orianowie, Gerard Wilczek oraz Piotr Ruczka. Maraton Odrzański odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Kędzierzyna-Koźla.

Skomentuj