Mali aktorzy na wielkiej scenie. Jubileuszowa „Teatromania Przedszkolaka” w baśniowej odsłonie

1

Maluchy z przedszkoli w naszym mieście wystąpiły przed publicznością Domu Kultury „Chemik”, prezentując swoje talenty aktorskie. Już po raz dziesiąty „Teatromania Przedszkolaka” pokazała, że dzieci są bardzo odważne i chętnie wychodzą na scenę.

Dziesięć lat temu nauczycielka Publicznego Przedszkola nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu zainicjowała „Teatromanię Przedszkolaka”. Od tego czasu co roku odbywa się przegląd umiejętności aktorskich dzieci z przedszkoli w naszym mieście. Za każdym razem inicjatywie przewodzi inne hasło. Jubileuszowa teatromania odbywa się pod hasłem „Bajki świata”. Dzieci prezentowały bajki polskie, bajki ekologiczne, muzyczne i przyrodnicze.

– Uważamy, że teatromania to fantastyczna idea i świetna okazja do integracji przedszkoli. To również znakomita szansa dla dzieci, aby pokazać, co potrafią, czego się nauczyli w ciągu swojego pobytu w przedszkolu. Coraz więcej chętnych przedszkoli z Kędzierzyna-Koźla chce zaprezentować swoje talenty. Ważne, aby dzieci przygotowywać do takich występów, nauczyć je radzić sobie ze stresem, emocjami. Naszym zadaniem w przedszkolu jest przygotowanie dzieci do zwykłego życia, w którym również jest stres – mówi Aleksandra Baraniak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 18.

W przeglądzie w Domu Kultury „Chemik”  wzięły udział następujące przedszkola z terenu Kędzierzyna-Koźla: Publiczne Przedszkole nr 5, Publiczne Przedszkole nr 9, Publiczne Przedszkole nr 7, Publiczne Przedszkole nr 22, Publiczne Przedszkole nr 18, Publiczne Przedszkole nr 24.

1 KOMENTARZ

  1. Pani redaktor. Proszę rzetelnie podawać informacje o przedszkolach uczestniczących w projektach i wydarzeniach. Już drugi pani artykuł, w którym ” zapomniała” pani o naszym przedszkolu” – :(

Skomentuj