Już po raz 200. Kędzierzyn-Koźle włączył się w największą masową imprezę biegową na świecie. Około stu biegaczy zmierzyło się z pięciokilometrową trasą parkrunu w kozielskim parku.

Parkrun jest inicjatywą powstałą w 2004 roku w Londynie. W ramach cyklicznie organizowanych zawodów w każdą sobotę uczestnicy parkrunu spotykają się na trasie o długości pięciu kilometrów. Obecnie cykliczne biegi organizowane są w blisko dwóch tysiącach lokalizacji na całym świecie.

Kędzierzyn-Koźle zaistniał na mapie parkrunu 3 stycznia 2015 roku. Na starcie pierwszego biegu stanęło 48 zawodników. Impreza rozrastała się w szybkim tempie. Po roku bieg przeniósł się z lasu na osiedlu Kuźniczka do kozielskiego parku. W ciągu blisko czterech lat imprezy w Kędzierzynie-Koźlu przez listę startową biegu przewinęło się kilkuset zawodników z Polski i zagranicy.

W ramach imprezy organizowane są edycje specjalne nawiązujące do ważnych dat w kalendarzu, ale też akcje charytatywne i społeczne. Dziś parkrunerzy mieli szczególną okazję do świętowania – impreza odbyła się po raz 200. w naszym mieście. Więcej na temat biegu TUTAJ.

Skomentuj