„Małe miasto” nauczy dzieci przedsiębiorczości. Projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych

4

Już w najbliższy poniedziałek Dom Kultury „Koźle” zaprosi uczniów podstawówek do „Małego miasta”. To innowacyjny projekt edukacyjny dla dzieci, który ułatwi naukę przedsiębiorczości.  

Organizatorem konkursu grantowego „Małe Miasto” jest Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie, przy współpracy urzędu miasta Kędzierzyn-Koźle i Miejskiego Ośrodka Kultury.

Kluczowym działaniem „Małego miasta” jest symulacja dorosłego życia przez uczestników, którzy uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. Adresatem działań konkursowych są dzieci w wieku od 9 do 12 lat z publicznych szkół podstawowych w gminie. W projekcie będą uczestniczyć dzieci z placówek zlokalizowanych na terenie miasta, w sumie 110 dzieci.

Uczestnicy będą mieli możliwość czynnego udziału przez 5 dni w warsztatach edukacyjnych u przedsiębiorców reprezentujących różne branże, zlokalizowanych w Małym Mieście. Warsztaty zorganizowane zostaną na stanowiskach, które będą jednocześnie miejscem nauki praktycznej uczestników. Przedsiębiorcy są zobowiązani do wyposażenia stanowisk w niezbędne sprzęty i materiały edukacyjne potrzebne do nauki zawodu. Uczestnicy projektu będą wykonywać czynności pod okiem fachowców/nauczycieli zawodu, co najmniej trzy godziny dziennie, po uprzednim instruktażu. Za wykonane czynności uczestnicy otrzymają walutę Małego Miasta, zaprojektowaną i wydrukowaną specjalnie dla potrzeb projektu, którą mogą później wydać lub pomnożyć odkładając na lokacie w małomiasteczkowym banku, a następnie dokonać zakupów w sklepie marzeń. Sklep marzeń to sklep stworzony na potrzeby projektu, w którym uczestnicy będą mogli kupić ostatniego dnia w zamian za zarobiona walutę – nagrody rzeczowe.

Inauguracja przedsięwzięcia w najbliższy poniedziałek (13.09) o godz. 8:30 w Domu Kultury „Koźle”. Przez cały okres trwania projektu można śledzić „Małe Miasto Kędzierzyn-Koźle” na oficjalnym profilu projektu https://www.facebook.com/Ma%C5%82e-Miasto-K%C4%99dzierzyn-Ko%C5%BAle-208581731205625

4 KOMENTARZE

  1. Nie zabierajcie dzieciom dzieciństwa. Takie pomysły to bardziej powinno być skierowane do starszych. Czyżby to miało drugie dno ? Niby nauka pracy, zarobku, oszczędności i umiejętności wydawania pieniędzy ale czy na pewno ? Czy już nie produkcja tzw. posłusznych robocików które w przyszłości będą tyrać i oszczędzać dla innych…. ?

    • Tak dajmy dzieciakom konsole ze strzelankami to lepsza nauka od uczenia przedsiębiorczości . Lepiej będzie dla nich jak nauczą się zabijać zamiast nauki jak radzić sobie w życiu. Pan zdziwiony woli by dzieci miały dzieciństwo ze smartfonem w ręku by miały kontakt z pedofilami . Przedsiębiorca może ich nauczyć logicznie myśleć, a to zdaniem pana zdziwionego jest niebezpieczne, może zagrozić dobrej zmianie i pan zdziwiony straci plusy .

      • Pan optymista to nie optymista tylko od razu czarnowidz. Zaraz strzelanki, zaraz komputer, zaraz pedofil. Zacznę od tego kto rozpuścił dzieciaki, kto kupuje parolatkowi komórkę, następnie gry itd. A z tą pedofilią to przesada jak z molestowaniem czy innymi czynnościami nie wskazanymi. Chyba za dużo gazet lub mediów się optymista naczytał i rzeczywistość z wirtualem się pieprzy. A 9 czy 12 latka chce uczyć logicznego myślenia. Chyba powinien zacząć od siebie bo w tym co optymista pisze logiki brak.

Skomentuj