W Kędzierzynie-Koźlu nie doszło do protestu Strajku Kobiet. Uczestników zniechęciła policja

49

W środę na ulice wielu polskich miast ponownie wyszli demonstrujący przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Taka próba została podjęta także w Kędzierzynie-Koźlu, ale uczestnicy szybko rozeszli się po interwencji policji.

Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października, w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Po tej decyzji na ulicach całej Polski rozpoczęły się liczne protesty kobiet.

Dziś przy kędzierzyńskim dworcu zebrała się jedynie niewielka grupka manifestujących. Na miejscu pojawili się również policjanci. W wyniku interwencji funkcjonariuszy protestujący rozeszli się. Manifestujący zapowiadają kolejne protesty w najbliższych dniach.

W największych jesiennych protestach na ulicach Kędzierzyna-Koźla uczestniczyło ponad tysiąc osób.

49 KOMENTARZE

 1. Małolatów w Naszym mieście nie za wiele jest, a i zimno się zrobiło. I co drugi jak by się go spytać po co dokładnie przyszedł i żeby to uzasadnił nie odpowiedział by bo to za bardzo skomplikowane. Potrafił by tylko krzyknąć ***** *** taka to inteligencja

 2. „W największych jesiennych protestach na ulicach Kędzierzyna-Koźla uczestniczyło ponad tysiąc osób”
  Chyba ze wszystkimi pieszymi, którzy przechodzili w czasie wycia czarnych macic ?
  Jak domyślam się redakcja portalu nie posiada oficjalnych statystyk z policji. A może wyglądałyby żałośnie ?

 3. Droga redakcjo! Trochę więcej precyzji! To nie jest zaostrzanie przepisów aborcyjnych, tylko orzeczenie stwierdzające, ze zabijanie nienarodzonych, chorych dzieci jest niezgodne z konstytucja RP!

 4. Znowu niepełnosprytne baby nie mające pojęcia do czego są wykorzystywane puszczają na ulice bo chcą jak poprzednio zwalić na nie winę za coś.Masakra,a one łykają jak pelikany.Teraz pewnie chodzi o szczepionki,albo o to że mieli luzować obostrzenia.A może o to,że coraz więcej lokali się otwiera i dziurawe przepisy niestety na to pozwalają.Cały świat śmieje się już z Naszego rządu

 5. Szanowni Radni PiS-u w radzie powiatu i tylko jeden radny PiS-u z rady miasta wasze apele i wniesiony przez was postulat rozliczenia przez prokuraturę prowodyrów ulicznych rozrób z przekleństwami i hucpy politycznej przeciw rządowi został potraktowany przez policję dzisiaj poważnie i co ? Panie radny Nowak z dołującej politycznie PO, dzisiaj nie było rozrób i rynsztokowych wulgarnych przekleństw, bo policja rozgoniła tzw. „spacerowiczów” z błyskawicami koloru czerwonego sztandaru. Za to należą się komendantowi i funkcjonariuszom naszej policji podziękowania za wzorową interwencję. Jest pandemia i szaleje wirus i grupka lokalnych awanturników nie ma prawa narażać życia innych ludzi. Mieszkańcy naszego miasta chcą żyć i mieszkać w spokoju, bez benzenu, bez smogu, mieć dobrą pracę i mieszkanie, aby spokojnie żyć i wychowywać swoje dzieci, Bez chamstwa na ulicach, przekleństw i nawoływania do zabijania nienarodzonych dzieci.
  Panie radny i szefie z K-K PO wasz czas już się skończył i nie mąćcie i nie przeszkadzajcie mieszkańcom w spokoju i uczciwej pracy. Dość wieczornych ekscesów politycznych, grandy, wyzwisk i chamstwa na ulicach naszego miasta podczas tzw, „spacerowania”. Policjantów także należy oszczędzać i szanować i nie zarażajcie ich śmiertelnym wirusem. Miejcie nocno-wieczorni „spacerowicze” to też na uwadze spod znaku czerwonej błyskawicy.

 6. Nielegalne jest ograniczanie prawa do zgromadzeń, bo nie ma ogłoszonego stanu nadzwyczajnego. Sąd Okręgowy w Łodzi wydał wyrok, w którym stwierdził, że rząd nie ma prawa zakazywać zgromadzeń – rządowe rozporządzenie jest sprzeczne z konstytucją. (http://www.tvn24.pl)

  • rozumiem, że jak ratownik wywiesza na plaży czerwoną flagę to ty idziesz się kąpać, bo przecież ratownik nie ma prawa ci tego zakazać i jest to wbrew konstytucji. Idź włącz sobie TVN i łykaj co ci podadzą na tacy. Nie masz jakiś fajnych artykułów okopress do polecenia:)? Żeby w temacie była ścisłość to TVP też nie polecam. chyba, że ktoś ma zamiar obejrzeć i jedno i drugie, zweryfikować ewentualne niejasne informacje i wyciągnąć wnioski, ale komu by się chciało…

 7. 1.Aborcja na żądanie i pełnia praw kobiet (w tym walka z przemocą domową i niealimentacją)
  2.LGBT to ludzie
  3.Świeckie państwo
  3.Służba publiczna, nie partyjna
  4.Prawdziwe instytucje, prawdziwi rzecznicy (RPO, RPD)
  6.Poprawa kondycji publicznej ochrony zdrowia
  7.Edukacja na miarę współczesności
  8.No pasaràn (stop faszyzmowi)
  9.„Odśmieciowienie” rynku pracy
  10.Klimat
  11.Reanimacja psychiatrii
  12.Prawdziwe wsparcie osób z niepełnosprawnościami
  13.Stop propagandzie w mediach publicznych.
  Czy postulaty w KK należy odrzucić?
  Andrzeju L. przemyśl, proszę

  • Trochę się kobieta zagalopowała. Przede wszystkim to chyba walczycie o pierwszy punkt. Punkt drugi nie powinien być w ogóle brany pod uwagę. Ta mniejszość powinna siedzieć cicho i nie egzekwować jakiś dla nich praw. Reszta punktów ; jestem na tak – to różnie bo zależy od kontekstu co ma na myśli konkretnie autor – chodzi o rozszerzenie.

  • Komuno wróć ! Przynajmniej ludzie pracy byli szanowani. Nie było takiej rozbieżności społecznej i podziału na klasy. A ty baranie co możesz o tym wiedzieć jak nie było cie jeszcze na świecie.

   • Tak Was właśnie nauczyli za tej komuny, że należy się szacunek za nic. Teraz mamy zatrzęsienie roszczeniowych emerytów którzy uważają że im się wszystko należy. Stąd głosują na PIS bo myślą że „dają”.

     • Mylisz pojęcia. To katole i patologia myślą że wszystko im się należy, bo dlaczego głosowali na PIS jak nie dla 500+ i innych socjali? Wyborcami POKO raczej są przedsiębiorcy i inni ciężko pracujący ludzie, więc trudno ich nazwać roszczeniowymi. Nie wiem czemu odpowiadam na ten głupi komentarz, znowu nie uzyskam merytorycznej odpowiedzi od spranego przez TVPIS mózgu.

     • Czy ty masz maturę lub mgr przed nazwiskiem ? Wątpić można paliczku po twej merotycznej wypowiedzi. :)) Zrozumiałeś cokolwiek jełopie ?

     • Wyborcami POKO raczej są przedsiębiorcy i inni ciężko pracujący ludzie. Faktycznie ci ciężko pracujący ludzie na umowach cywilnoprawnych (umowa zlecenie czyli umowa śmieciowa) z minimum krajowym, dodatkowo robieni w h..a przez przedsiębiorców. Ci pracownicy dobrze pamiętają zieloną wyspę PO-PSL i obecnej opozycji. I co ? Pokazali w wyborach co myślą o tej zielonej wyspie. Odnośnie przedsiębiorców tęsknią za stawką bez żadnej minimalnej, traktujących swych pracowników jak niewolników, kantujących ile da się. Tęsknią za tymi czasami. Powtórzę za panem Leszkiem Balcerowiczem i resztą światłych obecnej opozycji: trzeba dostosować się do rynku, być elastycznym , jak trzeba przekwalifikować się i sukces zagwarantowany, być jak lew, a nie jagniątkiem do pożarcia itd. Towarzysz Koźlak Centrum zadowolony ? Pewnie nie, bo POKOmowiec to wiecznie roszczeniowy typ. Chcieliście demokracji to macie.

     • zakompleksiony członie pisowski, pisać po polsku można się już w podstawówce nauczyć, ale trzeba chodzić na lekcje a nie na piwo do lasu.

     • Zielona wyspa? Czyżby to sam Pan Maślak zaszczycił nas swoim elokwentnym komentarzem? Rozumiem że trafiłeś na złego przedsiębiorcę który wykorzystywał Twoją pracę, ale uwierz mi że nie wszyscy są tacy. Demokracją obecnych rządów bym nie nazwał. Wiele razy już powtarzałem że nie jestem za PIS czy PO, obecnie niestety nie ma wartościowej opozycji. Nie lewica czy prawica, tylko centrum!

     • Zielona wyspa – hasło używane za rządów PO-PSL pod światłym przewodem premiera Tuska i prezydenta Komorowskiego i całej obecnej totalnej opozycji. Bądz łaskaw uzupełnić podstawową wiedzę odnośnie totalnej opozycji. Chyba, że masz pamięć wybiórczą. Wystarczająco jest takich przedsiębiorców by głosować przeciwko zielonej wyspie. 😂😂😂

     • Wiem co oznacza termin Zielona Wyspa, dziwi mnie tylko z jaką nienawiścią wyborcy PIS go przytaczają. Dzisiaj TOTALNA OPOZYCJA, a jutro wrogowie systemu. Ten prześmiewczy ton możesz sobie darować, nie jesteśmy w przedszkolu.

     • Cieszę się, że znasz znaczenie terminu Zielona Wyspa. Pozwolisz sobie na małe wytłumaczenie. Jest to hasło programu politycznego realizowanego przez rządy PO-PSL i całą obecną totalną opozycję. Ten program polityczny został odrzucony przez społeczeństwo w wyborach. Tak funkcjonuje demokracja. Odnośnie hasła TOTALNA OPOZYCJA, tak sami siebie nazwali, by podkreślić swój stosunek i metody działania wobec strony, z którą przegrali wybory i której oddali ster władzy.

    • No panie, takie groźby są karalne. Sprawa zgłoszona do redakcji, po numerze IP urządzenia z którego to pisałeś dojdziemy kim jesteś i sprawa trafi na policję. Do zobaczenia w sądzie.

 8. Jest pandemia i nie zarażaj wirusem innych i pamiętaj, że nie wszyscy wychodzą z tej choroby. Tu wcale nie chodzi o prawa kobiet. Ta spacerowa hucpa jest potrzebna do obalania rządu. PO z lewakami powolutku zmierza do niebytu. Pan Lachowicz myśli tak jak 49000 mieszkańców naszego miasta za wyjątkiem jak podają media prawie 1000 spacerujących i wykrzykujących wulgaryzmy.

 9. Panie Przewodniczący kędzierzyńsko ego PO gdzie jesteś? Pytają dlaczego ciebie nie widać i nie słychać na tym spacerze-protestacyjnym czyli ganianiu z drużyną około trzydziestu niespecjalnie przekonanych aktywistów po pustych ulicach naszego kierdziołka. Więcej woli spacerowania.

 10. A w kosciele na pogorzelcu ludzi ponad normę, gdzie sanepid, gdzie władza? Ostatnio naliczylem na górnym poziomie ponad 100 osob , na dolnym juz nie było sensu -szok

Skomentuj