Mają wybudować u nas 220 mieszkań. Spotkanie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „Opolskie Południe”

3

Miesiąc po powołaniu SIM Opolskie Południe sp. z o.o. w Kędzierzynie-Koźlu z inicjatywy prezydent Sabiny Nowosielskiej odbyło się robocze spotkanie wspólników. Spółka ta będzie odpowiedzialna za budowę nowych mieszkań w naszym mieście w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. 

Gościem specjalnym był Jarosław Pucek zastępca prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości. W spotkaniu uczestniczył również pełnomocnik spółki Jan Węgrzyn oraz włodarze gmin będący jej akcjonariuszami: prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, burmistrz Baborowa Tomasz Krupa, burmistrz Kietrza Dorota Przysiężna-Bator, zastępca burmistrza Prudnika Jarosław Szóstka, burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak, burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom oraz wójt Walec Marek Śmiech.

Podczas spotkania omówiono szczegółowo zagadnienia związane z organizacją samej spółki oraz dyskutowano nad harmonogramami prac oraz  możliwościami uzyskania wsparcia rządowego do budowy nowych mieszkań.

W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Kędzierzynie-Koźlu powstanie około 220 nowych mieszkań. Będą one przeznaczone głównie dla młodych rodzin, które stać na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Czynsz ma być niższy niż na rynku komercyjnym. W przyszłości będzie istniała również możliwość wykupu lokali na własność.

3 KOMENTARZE

  1. Ja rezerwuje całe piętro, muszę szybko wykonać kilka telefonów. Mateusz by zadzwonił do zaprzyjaźnionego biskupa i kupił kilka apartamentów. Ale ten wasz opolski jest zbyt prawowity, pić nie pije, nie poluje na grubego zwierza, przykładny katolik, nie to co biskup sołtys Głódź Alkoholowa wszystko do załatwienia. A może Obajtek naznaczony przez Boga mi pomoże on to jest specjalista od apartamentów po znajomości.

Skomentuj