„Ma pan do zapłaty mandat za przekroczenie prędkości”. Nowa metoda działania oszustów

4

Policjanci oraz strażnicy miejscy ostrzegają przed podejrzanymi telefonami. Oszuści dzwonią do losowo wybranych osób, informując o niezapłaconym mandacie za przekroczenie prędkości.

Do naszej redakcji w ubiegłym tygodniu wpłynęły informacje o kilku takich telefonach, kierowanych do mieszkańców naszego powiatu. Podczas rozmowy możemy usłyszeć głos osoby podającej się za strażnika miejskiego. Komputerowo modulowany głos specjalnie robi „pauzy”, aby ofiara mogła odpowiedzieć na zadawane pytania. Bardzo często zadawane są pytania o adres zamieszkania, imię oraz nazwisko.

Warto pamiętać, że Straż Miejska nie posiada fotoradarów oraz nie egzekwuje należności za mandaty karne nałożone za przekroczenie prędkości. Służby apelują o ostrożność, nie udostępniajmy swoich danych osobowych, dostępu do konta internetowego oraz dokumentów osobom nieuprawnionym.

Wszelkie tego typu telefony są próbą wyłudzenia danych osobowych i pieniędzy. Osoby, które spotkają się z takimi incydentami powinny natychmiast skontaktować się z numerem alarmowym 112.

MN

4 KOMENTARZE

  1. Zlikwidowac straz miejska a srodki przekazac na policje. I tak juz nikt nie chce tam pracowac poza tymi co straz uratowala im zycie. Nieudacznicy. Tak to o panach mysle panowie komendant z wiejskiej strazy i super geodeta zastepca. Co innej roboty niet?

Skomentuj