Łyknęliśmy to! Grupa Azoty ZAKSA zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów!

14

Historyczny sukces Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle! Podopieczni Nikoli Grbicia jako pierwszy polski zespół wygrali rozgrywki Ligi Mistrzów. W wielkim finale rozgrywanym w Weronie nasz zespół pokonał 3:1 Trentino Itas.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli ekipy z Trydentu, która szybko objęła prowadzenie. Przewaga Włochów nie trwała jednak długo, gracze Nikoli Grbicia szybko złapali odpowiedni rytm gry i wyrównali. Losy premierowej odsłony rozstrzygnęły się w samej końcówce, gracze ZAKSY zdominowali rywali i zasłużenie zwyciężyli 22.

Początek drugiej partii był kalką pierwszej odsłony. ZAKSA potrzebowała kilku minut, aby się rozegrać. W połowie seta nasz zespół przejął inicjatywę i osiągnął czteropunktowe prowadzenie. Rywale zdołali odrobić część strat, ale w końcówce nasz zespół nie stracił pewności siebie i wygrał do 22.

Podrażnieni Włosi w trzecim secie grali o wiele lepiej. Po okresie przewagi ekipy z Trydentu nasz zespół ponownie zdołał odrobić straty, ale tym razem nie udało się odwrócić losów gry. Rywale zwyciężyli do 20 i było zmniejszyli stratę do ZAKSY.

W czwartej odsłonie oglądaliśmy siatkarską bitwę z obu stron. Początek należał do kędzierzynian, ale rywale otrząsnęli się i w połowie seta prowadzili różnicą trzech punktów. Podopieczni Nikoli Grbicia odrobili straty i doprowadzili do niezwykle emocjonującej końcówki. W niej górą był nasz zespół, który zwyciężył do 26. Grupa Azoty ZAKSA jako pierwsza polska ekipa wygrała Ligę Mistrzów!

14 KOMENTARZE

 1. I taki klub rozwalić zamiast się wzmocnić jeszcze. Szkoda strzępić żuchwę.

  • No niestety masz racje, też tego nie rozumiem. Sponsorzy są na wyciągnięcie ręki tylko trzeba do nich zadzwonić i pojechać a nie czekać na telefon. Dzisiaj cieszmy się ale przyszły sezon, jeszcze jak wariat z Perugi zabierze Gribica, z czego już wczoraj w studio Polsat sport cieszyli się zaproszeni goście, to będzie bardzo słabo, bardzo

   • Tomexx, myślisz, że Świderski nie chce większego sponsoringu? To nie takie proste, ale może sposób na pozyskanie nowych bogatych sponsorów. Zgłoś się do prezesa, zadeklaruj pozyskanie sponsora, zostaniesz odpowiednio doceniony.

 2. Gigantyczny sukces ZAKSY!!!
  To też super reklama sponsorów w Europie i poza Europą(finał był transmitowany do kilkudziesięciu krajów na całym świecie!)teraz ruch należy do sponsorów,aby nie zmarnować tego co z takim trudem wywalczo,oby na następny taki sukces nie będziemy musieli czekać kolejne 43 lata!

  • Masz całkowitą rację! Siatkarze oddali swe serce na parkiecie i osiągnęli to, co wydawało się niemożliwe. Oby teraz inni nie zmarnowali tego sukcesu… ps. tak sobie marząc: kończy się finał w Veronie, Zaksa wygrywa, gdzieś w Europie a może i poza nią, ktoś bardzo wpływowy i mający duże możliwości, ogromny fan siatkówki ogląda to spotkanie i pyta się swojego asystenta, – a w tym Kędzierzynie co jest ciekawego? – no jest to miasto dużej chemii szefie, – a tak faktycznie… to wiesz, może zainwestowalibyśmy tam, może coś w produkcję ogniw paliwowych do elektryków, masz ode mnie zielone światło, – ok, szefie, od jutro pilotuję tą sprawę…

 3. Teraz Kochanowski, Toniutti i Zatorski, a za rok Semeniuk, Śliwka, Kaczmarek i Grbić. Chwilo trwaj i cieszmy się nią, bo prędko nie powróci. Gratulacje i podziękowania.

 4. Wielkie gratulacje! A tak przy okazji, dobrzy byłoby gdyby rada miasta K-K wreszcie upamiętniłaby tą piękną dyscyplinę, nadając np. z jednej z ulic nazwę „Siatkarzy”.

 5. ps. może dobrym miejscem do nadania nazwy ul. „Siatkarzy” byłaby uliczka prowadząca do Hali w Azotach? Wprawdzie jest to droga wewnętrzna, ale zapewne nie byłoby kłopotów, by uzyskać zgodę od właściciela terenu na nadanie jej nazwy. Jak by to ładnie brzmiało: zapraszamy na mecz siatkówki, który odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Siatkarskiej w Kędzierzynie… :-)

Skomentuj