Łukasz Strzałka złotym i srebrnym medalistą w gronie aktorów. „Gliniarz” i jego sukcesy.

10

Łukasz Strzałka, serialowy Michał Rafalski z „Glinarzy” wziął udział w Mistrzostwach Aktorów w Pływaniu zdobywając złoto i srebro. Aktor z Kędzierzyna-Koźla jest absolwentem „Dziewiątki” i to właśnie tej szkole zawdzięcza miłość do tego sportu.

Lukasz Strzałka pochodzi z Kędzierzyna-Koźla i znany jest jako aktor popularnego serialu „Gliniarze” emitowanego w telewizji Polsat. Występował w jednym z teatrów wrocławskich, grał w Teatrze Muzycznym w Chorzowie i Teatrze Bohema. Świetnie odnalazł się w dubbingu i nagraniach lektorskich w Studiu Filmowym STI.

Ostatnio do jego wielu osiągnięć doszedł sukces sportowy. Łukasz zdobył złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Aktorów w Pływaniu. Jak zdradził nam aktor, swoją pasję zawdzięcza Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. To właśnie podczas edukacji w szkole nauczył się pływać, a później w naszym mieście sędziował na zawodach pływackich.

Z ogromnym sentymentem wspominam „Dziewiątkę”. To naprawdę świetna szkoła. Dzięki niej złapałem bakcyla pływania i do dziś jestem okręgowym sędzią pływackim. Ostatni raz rywalizowałem na basenie kilkanaście lat temu, dlatego udział w zawodach był dla mnie naprawdę miłym przeżyciem – opowiada aktor.

Zapytaliśmy Łukasza, jak jego życie zawodowe wygląda w obliczu pandemii. Dla wielu aktorów to jest wyjątkowo trudny czas.

Zdjęcia do poprzedniego sezonu zostały przerwane ze względu na koronawirusa. Tak więc w czasie pandemii odpoczywałam w Kędzierzynie-Koźlu i czekałem na powrót na plan „Gliniarzy”. No i od 20 lipca wróciłem! Cieszę się, że znowu mogę robić to, co tak lubię. Teraz rozpoczęliśmy pracę nad nowymi odcinkami. Mogę zdradzić, że szykuje się naprawdę dużo zmian, będzie bardzo ciekawie – uchyla rąbka tajemnicy Łukasz.

Łukasz od roku jest w związku ze swoją serialową partnerką Eweliną Ruckgaber. Mimo że w serialu nie przepadają za sobą, w realu łączy ich prawdziwe uczucie. Poza aktorstwem Ewelinę i Łukasza zbliżyła również miłość do muzyki. Już niebawem para udostępni na swoim profilu utwór, który razem nagrali. Jak zdradzają to tylko początek ich muzycznej przygody, w planach jest nagranie wspólnej płyty.

foto: Artur Zawadzki, archiwum prywatne Łukasza Strzałki.

 

10 KOMENTARZE

  1. Gratulacje!
    I mam nadzieję, że przy takich ilościach wolnego czasu Pańska koleżanka z planu ćwiczyła dykcję, bo nóż się w kieszeni otwiera, kiedy mówi „zrobioł” zamiast „zrobią”, „przyjdoł” zamiast „przyjdą”, „przyniosoł” zamiast „przyniosą” itd. Nie mam pojęcia, jak ona zdołała ukończyć szkołę aktorską…

  2. Hahaha ;) juz mogła bys napisać ze ona nie umie biegać ale akurat dykcyjnie wymiata! xD widać że to napisała jakaś zakompleksiona była Łukasza… xD Łukasz! Trzymamy kciuki za Was i nie przejmujcie się hejtem ;) Wasze Chomki ;)

    • Jakie to przykre, że pan Łukasz i pani Ewelina nie mają przyjaciół tylko pochlebców. Przyjaciel jest szczery i nie komplementuje na siłę – kiedy trzeba, powie prawdę prosto w oczy. Nie da się ukryć, że pani Ewelina ma dziwną manierę przy wymawianiu końcówek – ale to jest do wyćwiczenia przy odrobinie pracy i dobrej woli. Poza tym jest bardzo ładną kobietą i całkiem niepotrzebnie „glonojaduje” sobie usta.

  3. Ciekawe, czy pani Ewelina i pan Łukasz – jako starzy wyjadacze w „Gliniarzach” – mają wpływ na obsadę tego serialu… Chodzi o tę całą Weronikę Grot (którą gra Laura Samojłowicz) – ta baba jest tak drętwa i bezpłciowa, że powinna grać co najwyżej zwłoki – bez względu na płeć. Kto tego nieruchawego kloca w ogóle wpuszcza przed kamerę? Może ktoś się pomylił??! A może reżyser jest szantażowany? Bo nie wierzę, że takie drewno można zaprosić do serialu, nawet takiego niezbyt wysokich lotów, jak „Gliniarze”.

Skomentuj