Łukasz Dąbrowski z Kędzierzyna-Koźla zdobył Puchar Polski w siatkówce na siedząco

1

Łukasz Dąbrowski kolejny udowodnił, że niepełnosprawność nie blokuje realizacji marzeń i pasji. Wraz ze swoją drużyną, śląską sekcją siatkarską Paravolley Silesia zdobył Puchar Polski w Sulejowie. 

Łukasz Dąbrowski od zawsze kochał siatkówkę i jest doskonałym przykładem tego, jak wiele może przezwyciężyć prawdziwa miłość do sportu. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął już w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9, niestety treningi w klasie sportowej brutalnie przerwała choroba. Jako nastolatek zachorował na raka kości i w konsekwencji stracił nogę. Nie porzucił jednak marzeń o rywalizacji na parkiecie i odnalazł się w klubie Paravolley Silesia.

Jego drużyna w zawodach o Puchar Polski w Sulejowie jako mistrzowie Polski rozpoczęła rywalizację od półfinału, w którym gładko ograła Start Szczecin 3:0.

W finale, po bardzo zaciętym meczu ze Startem Wrocław, wygrywamy po tie-breaky 3:2, w którym przegrywaliśmy 11:6, aby ostatecznie odwrócić losy meczu i zwyciężyć do 12. Wydarliśmy puchar Startowi Wrocław niemal z gardła, dlatego zawsze powtarzam, że walczyć trzeba do samego końca. Nigdy nie można się poddawać – mówi Łukasz Dąbrowski.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj