Łukasz Dąbrowski z drużyną zagrał w Siatkarskiej Lidze Mistrzów na siedząco Champion Cup we Włoszech

0

25-27 marca w miejscowości Nola we Włoszech odbyła się Siatkarska Liga Mistrzów na siedząco Champions Cup 2022. Walczyła w niej śląska sekcja piłkarska Paravolley Silesia, do której należy mieszkaniec naszego miasta Łukasz Dąbrowski. Drużyna otarła się o podium. 

Paravolley Silesia to jedynym w Polsce klub siatkówki na siedząco, który posiada dwie drużyny – męską oraz żeńską. W 2021 roku klub zdobył Mistrzostwo Polski, co dało mu przepustkę do udziału w Champions Cup 2022 we Włoszech. Jeszcze nigdy w historii żadna polska drużyna nie brała udziału w takich rozgrywkach.

Członkiem drużyny jest Łukasz Dąbrowski, mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, od trzech lat reprezentant Polski w siatkówce na siedząco.

Pierwszy mecz z mistrzem Węgier wygraliśmy 3:0, drugi mecz przegraliśmy z Włochami 3:2, ale w tie-breku 16:14. To był bardzo zacięty mecz i wyszliśmy z grupy. Spotkaliśmy się z mistrzem Niemiec, który niestety nas zmiótł i przegraliśmy. Niestety kolejny mecz też nie był udany, więc otarliśmy się o podium. Pojechaliśmy bez naszego trenera, który się rozchorował, bez niego trudniej nam się grało. Mimo wszystko jestem z nas zadowolony, zdobyliśmy międzynarodowe doświadczenie. Karawana jedzie dalej, wszystko nas motywuje, nie odwrotnie – mówi Łukasz Dąbrowski.

Foto: archiwum Łukasz Dąbrowski

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj