Ludzie okazali wielkie serca. Udało się zebrać całą górę darów dla poszkodowanych przez huragan

0

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla nie zawiedli. Szczodrze odpowiedzieli na apel o pomoc dla poszkodowanych podczas sierpniowej wichury w gminie Sośno w województwie kujawsko-pomorskim. Dary są już drodze do potrzebujących.

Zbiórkę zorganizowała rada osiedla Sławięcice wraz z tamtejszą jednostką OSP w koordynacji z akcją Pomoc dla Sośna. Potrzebne były głównie środki czystości, artykuły szkolne, artykuły dla niemowląt i materiały budowlane. Wszystkie dary zostały już przekazane do magazynu Pomocy dla Sośna, skąd trafią do potrzebujących.

– Powiem szczerze, że aż takiego zaangażowania ludzi się nie spodziewałem, a telefony od osób chcących włączyć się w akcję aż z Głogówka mnie zszokowały. Oczywiście pozytywnie. Na moje oko zebraliśmy darów za około 10 tys. zł. Są to rzeczy praktycznie z każdej wymienionej przez nas na plakacie kategorii – podaje Tomasz Scheller, radny miejski i przewodniczący rady osiedla w Sławięcicach, a zarazem strażak ochotnik.

Darów było tak dużo, że zapełniły całego busa, który dostarczył je wprost do magazynu w Sośnie. Pojazd nieodpłatnie udostępniła firma Cewe Color. Poza tym rada osiedla Sławięcice ofiarowała na rzecz poszkodowanych 860 zł.

Na miejscu cała akcja na jest prowadzona przez społeczników, którzy magazynują otrzymane dary w pomieszczeniach udostępnionych im przez stolarnię i w tym miejscu je wydają potrzebującym bądź rozwożą je własnym transportem. Dary są dzielone aż na 30 wsi – zniszczonych jest tam około 450 domów.

– W imieniu osób, które prowadzą zbiórkę na miejscu, swoim oraz wszystkich, którzy przyczynili się do całej akcji, chciałbym bardzo serdecznie podziękować. Dodam że panie działające w Sośnie kojarzą Kędzierzyn-Koźle, ponieważ w 1997 roku przybywała tam grupka około 20 osób (dzieci i młodzieży) poszkodowanych przez powódź. Jak widać udzielona pomoc wraca – dodaje Tomasz Scheller.

Także miasto Kędzierzyn-Koźle włączyło się w akcję pomocy poszkodowanym. Na ostatniej komisji finansowo-gospodarczej  Tomasz Scheller oraz Andrzej Kopeć złożyli wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla poszkodowanych gmin, a dwa dni później na sesji prezydent Sabina Nowosielska przedstawiła stosowne autopoprawki do budżetu miasta. Gminie Sośno oraz gminie Chojnice przekazano pomoc finansową w wysokości po 15 tys. zł.

 

Skomentuj