„Łosiedlowy” monitoring na Żabieńcu. Mieszkańcy posprzątali las, teraz proszą, aby nie śmiecić

3

Świetna inicjatywa mieszkańców Żabieńca. Najpierw posprzątali las przylegający do osiedla, gdyż nie mogli już patrzeć na walające się wszędzie śmieci. Teraz wykonali tabliczki, które namawiają do zachowania czystości.

Po uprzątnięciu żabienieckiego lasu mieszkańcy i mieszkanki tego osiedla, wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom „Brzdąc”, przeprowadzili kolejną akcję. Tym razem dzieci i dorośli wykonali tabliczki, które namawiają do zachowania czystości w lesie

– Pomysłowość i zaangażowanie osób, które brały udział w wydarzeniu były ogromne. Załączone zdjęcia najlepiej pokazują efekty pracy. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu drewnianych tabliczek Krzysztofowi Lepichowi z rancza „Wild West” w Rozwadzy – mówią organizatorzy akcji.

3 KOMENTARZE

  1. Las na oś.Żabieniec zaśmiecają…mieszkańcy Żabieńca i powinni po sobie posprzątać.Nikt nie przywozi śmieci z innych dzielnic Kędzierzyna aby zaśmiecać las na oś.Żabieniec! Tak samo jest w lasach obok oś.Piasty i oś.Kużniczka,sami śmiecimy to sami sprzątamy lasy które rosną obok naszych ośiedli.

    • Mam nadzieje ,ze młodzież ze Śródmieścia czy Pogorzelca ,która spędza czas przy rzece Kłodnica (przy wodospadzie )po Pana mądrym wpisie ,przestaną przychodzić i będą spędzać czas w swoich lasach przy osiedlowych

  2. Trzeba będzie wykonać takie tabliczki zniechęcające przed dewastacją terenów zielonych na Piastach za blokami przez młodocianych wandali, którzy się tam panoszą, kradzieżą nie swoich rzeczy, majstrowaniem przy domofonach, straszeniem ptaków itp. Niestety w tych chorych czasach gnojki są bezkarne i nie dociera do nich, jak się zwraca uwagę n-tą ilość razy takim matołom.

Skomentuj