Lokator złapał szczura w mieszkaniu. Problem z gryzoniami w blokach

4
Szczur, który przedostał się do mieszkania. To już trzeci.

Interwencja czytelnika. Skontaktował się z nami lokator jednego z bloków przy ulicy Wojska Polskiego, który twierdzi, że do jego mieszkania przedostają się szczury.

Problem z gryzoniami ostatnio się nasila.

– Widać szczury biegające koło śmietnika i w piwnicy, jest ich coraz więcej, ale gdy zaczęły pojawiać się w naszym mieszkaniu, naprawdę się przestraszyliśmy. To już trzeci raz – opowiada pan Daniel, który razem z żoną i dziećmi zajmuje mieszkanie na parterze.

Nie wiadomo, jak szczur przedostał się do mieszkania. Mógł wbiec przez uchylone drzwi, ale równie prawdopodobne, że przedostał się z kanalizacji. Zdarzało się już, że szczury wychodziły z toalety. Ostatnie, co zobaczył gryzoń, to miotła pana Daniela.

Skontaktowaliśmy się z Administracją Osiedla nr 1 RSM Chemik. Jak usłyszeliśmy, 1 września w budynkach rusza druga w tym roku tura deratyzacji. Zostaną rozstawione trutki. Jest to obowiązek zarządców nieruchomości egzekwowany przez Sanepid. Jeśli pan Daniel poinformuje administrację, firma deratyzacyjna sprawdzi, którędy szczury przedostają się do mieszkania i zastosuje dodatkowe środki zwalczające.

4 KOMENTARZE

  1. A wystarczy adoptować ze schroniska / przygarnąć jakiego bezdomnego kotka. Korzyści dla obu stron będzie o wiele więcej niż tylko brak szczurów w mieszkaniu:)

Skomentuj