Lokalna Platforma już po wyborach. Teraz stery w rękach Michała Nowaka

4

Członkowie Platformy Obywatelskiej z Kędzierzyna-Koźla wybrali nowy zarząd powiatowy partii.

Ponieważ na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego działa tylko jedno koło PO, pełni ono równocześnie rolę zarządu powiatowego. W poprzedniej kadencji funkcję przewodniczącego organizacji pełnił Dariusz Szymański. Nie zdecydował się na ponowne kandydowanie. Za to postanowił to zrobić Michał Nowak, radny miejski reprezentujący młode pokolenie polityków samorządowych. W piątek przeprowadzono głosowanie i to właśnie on został nowym szefem PO w Kędzierzynie-Koźlu – partii, która po wyborach samorządowych przed trzema laty uzyskała największe przełożenie na władze w mieście oraz w powiecie.

Jak Michał Nowak widzi swoja misję u sterów lokalnych struktur na rok przed nowymi wyborami?

– PO pod przewodnictwem Dariusza Szymańskiego odniosła olbrzymi sukces w wyborach w 2014 r. Myślę, że po upływie 3/4 kadencji rządy PO w mieście i współrządzenie w powiecie również można ocenić pozytywnie. Moim zadaniem jest nie tylko utrzymanie tego trendu, ale i nadanie kędzierzyńsko-kozielskiej PO nowej dynamiki. Musimy być bardziej aktywni, widoczni, dynamiczni, aby przyciągnąć do siebie zwłaszcza młodszych wyborców. Na pewno też będę starał się namówić naszych sympatyków, by spróbowali swoich sił także w aktywnej działalności w PO – zapowiada Michał Nowak.

Zastępcami Nowaka zostali Ewa Czubek, Piotr Jahn i Brygida Kolednda-Łabuś. Funkcję sekretarza sprawować będzie Beata Łobodzińska, a skarbnikiem został Dariusz Szymański. Obecnie koło PO w Kędzierzynie-Koźlu liczy około 30 członków.

Dariusz Szymański i Michał Nowak.

4 KOMENTARZE

Skomentuj