Likwidacja Oddziału Celnego w Kędzierzynie-Koźlu. Docelowo zgłoszenia tylko w Opolu

1

Oddział Celny w Opolu został wyznaczony do obsługi przedsiębiorców, którzy do tej pory załatwiali swoje sprawy w naszym mieście. Ich zgłoszenia będą jeszcze przez kwartał rozpatrywane w Kędzierzynie-Koźlu i stolicy województwa. Później już tylko w Opolu.

Funkcjonariusz do obsługi podmiotów legalizujących świadectwa pochodzenia na terenie naszego miasta będzie przez pierwszy kwartał 2021 r. do dyspozycji przedsiębiorców w Urzędzie Skarbowym w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Piotra Skargi 19. Wprowadzenie okresu przejściowego ustalono podczas spotkania przedsiębiorców z funkcjonariuszami Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, które zostało zorganizowane w Domu Kultury „Koźle” z inicjatywy OUC-S i prezydent miasta Sabiny Nowosielskiej. Celnicy omówili też zasady składania wniosków o uproszczenia w pochodzeniu towarów.

Przypominamy, że od trzech lat istnieje możliwość składania elektronicznych zgłoszeń celnych w ramach CUDO (Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw) do jednego wyznaczonego Oddziału Celnego w Opolu. Przedsiębiorcy korzystający z tej procedury mogą to bez przeszkód robić nadal.

Kontakt z Oddziałem Celnym w Opolu: tel. 77 402 32 30, e-mail: sekretariat.oc.381010@mf.gov.pl lub PL381010@mf.gov.pl

1 KOMENTARZ

  1. Urząd Celno-Skarbowy sprzedał wszystkim „kit” o uproszczeniach i jak to wszystko będzie ok. Przez parę osób i niewielkie dla tej instytucji oszczędności będzie cierpiał cały region przedsiębiorców, ale cóż to obchodzi nowe władze czyli panie z samej góry z celno-skarbowego, które nie liczą się z nikim i niczym. Pod ich siedzibę powinny pojechać dziesiątki jak nie setki przedsiębiorców, żeby zaprotestować to może zobaczyłyby co wyprawiają.

Skomentuj