Likwidacja bramek na A4 i ochrona ZAK-u. Deklaracje Kamila Bortniczuka dla Kędzierzyna-Koźla

21

Kamil Bortniczuk to osoba bardzo dobrze znana w Kędzierzynie-Koźlu. Od 2018 roku jest posłem na Sejm. Wcześniej w latach 2016-2018 był członkiem Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. oraz członkiem rady nadzorczej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w latach 2017-2018.

Pierwsze doświadczenia polityczne zdobywał, pracując jako dyrektor w biurach poselskich i senatorskich parlamentarzystów PiS oraz jako radny miejski w Głuchołazach w latach 2006-2014.

Kamil Bortniczuk może poszczycić się wyjątkowo dobrym wykształceniem. Ukończył prawo na Uniwersytecie Gdańskim oraz Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest też absolwentem prestiżowych studiów MBA (master od business administration) a to nie wszystko. Kamil Bortniczuk ukończył również studia podyplomowe z zakresu funduszy unijnych, a na Uniwersytecie Jagiellońskim ma otwarty obecnie przewód doktorski z nauk ekonomicznych.

Likwidacja bramek na opolskim odcinku A4

To jeden ze sztandarowych pomysłów Kamila Bortniczuka oraz deklaracja, z której zamierza się wywiązać podczas najbliższej kadencji, jeśli zostanie posłem.

– Bramki na opolskim odcinku autostrady trzeba zlikwidować. Są one niepraktyczne, nieefektywne, generują korki, są nieekologiczne i przede wszystkim niesprawiedliwe. Nie zgadzam się na to, aby mieszkańcy Opolszczyzny musieli korzystać z państwowej płatnej autostrady bez względu na to, czy chcą się wybrać do Wrocławia, czy na Śląsk. Nasza autostrada nie ma wystarczającej przepustowości a bramki powodują powstawanie „wąskich gardeł”, wypadki stłuczki i niepotrzebne korki.

Ochrona ZAK

Kamil Bortniczuk przez dwa lata był członkiem Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. i jak podkreśla, dobro tej firmy, jak i ZAKSY, będzie mu leżało zawsze na sercu.

Zapowiada, że tak jak do tej pory, będzie cały czas monitorował działania zarządu grupy, jak i samego ZAK-u.

– Obiecałem swoim przyjaciołom z Kędzierzyna-Koźla, że nie pozwolę skrzywdzić ZAK-u ani ZAKSY i z tej obietnicy mam zamiar się wywiązać. Cały czas czuję się członkiem azotowej rodziny, a o rodzinę się dba – dlatego właśnie jestem zdeterminowany, aby pilnować jej interesów – podkreśla Kamil Bortniczuk.

Wały przeciwpowodziowe

Kolejną inicjatywą, którą Kamil Bortniczuk zamierza podjąć w przyszłej kadencji Sejmu, jest kwestia budowy brakującego odcinka wałów przeciwpowodziowych w okolicy kędzierzyńskiej oczyszczalni ścieków. Podjęcie tego tematu nastąpiło w wyniku współpracy z radnym miejskim Markiem Piaseckim, który zwrócił się o wsparcie w załatwieniu tej ważnej dla bezpieczeństwa mieszkańców inwestycji.

Kim prywatnie jest Kamil Bornitczuk?

Kamil Bortniczuk jest żonaty i ma czwórkę wspaniałych dzieci. Jest wielkim fanem siatkówki i naprawdę często można go spotkać na meczach Zaksy. Jest też czynnym sportowcem i nawet w tym roku można było oglądać jego występy na boiskach czwartoligowej Unii Głuchołazy.

Kamil Bortniczuk cały czas podkreśla swój mocny związek z Kędzierzynem-Koźlem i całą Opolszczyzną, gdzie mieszka od urodzenia.

– W Kędzierzynie-Koźlu pracowałem niemal dwa lata. Jednak nadal mam tu wielu przyjaciół, a także znajomych działających na rzecz samorządu, z którymi chętnie się spotykam. Kędzierzyn-Koźle zajmuje ważne miejsce w moim życiu zarówno zawodowym, jak i prywatnym i obiecuję, że zawsze będę kierował się dobrem tego miasta oraz jego mieszkańców.

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

21 KOMENTARZE

  • GDDKiA to firma państwowa zrządzana prze jakiegoś pisowca. Ten opowiada o likwidacji bramek, więc czemu jako poseł tego nie zrobił jeszcze? Idzie do kwacza popłacze do rękawa i tamten da prikaz i bramki za dwa dni już nie istnieją. A tak banialuki opowiada. To i wszystkie PKS-y za darmo bo na przystankach wsiadajo i kierowcy przeszkadzajo i kolejki robio.

 1. Ale tematu portu nie rusza, obojetny czy ostrozny?? nie powtarza jak katarynka partyjna , bramki to akurat pikus , o waly przeciwpowodziowe to jednak priorytet!! Troche malo aktywnosci w Glucholazach a czasu bylo duzo.

 2. Panie Pośle co Pan na to: „Niepokojące informacje dotyczące oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym w Kędzierzynie-Koźlu ujrzały światło dzienne w ubiegłym tygodniu. Trzech z sześciu zatrudnionych tam lekarzy złożyło wypowiedzenie z pracy”?

  • Odpowiem: szpitale należą do powiatów. Proszę skierować pytanie do p. starosty i rządzącego w powiecie po.
   Nota bene za czasów rządów po w Polsce zamknięto najwięcej szpitali, ale to tak na marginesie, bo beton i tak będzie na nich głosował

   • Być może za PO więcej. Ale od 4 lat rządzi PIS tymczasem tylko w naszym województwie zapaść ogarnia szpital w Brzegu, Głuchołazach, Kluczborku, Grodkowie, SOR w Opolu i teraz Kędzierzyn-Koźle. A mówimy o najmniejszym regionie. Coraz trudniej dostać się do lekarza. Bramy szpitali są zamknięte. Wolę stać w kolejce na autostradzie niż do kardiologa.

 3. Tak rzeczowy, że już wiadomo że nic nie załatwi. Państwem rządzi jednoosobowo Jarek, a on tylko udaje że cokolwiek może. Bramki są nie do zlikwidowania, niech poczyta sobie przepisy i będzie wiedział. Jedyne co może zrobić to zmienić bramki na winiety.
  Od Kędzierzyna – Koźla niech się trzyma z daleka, póki co potrafią tylko szkodzić. O obwodnicy ani słowa, o porcie nic, sciąganiu inwestorów też nic…

 4. Czwórka dzieci? To jeden z tych mężczyzn, co to robią wszystko, byle tylko być w domu jak najmniej… 2564 głosów i mandat w Parlamencie? Fuks! Trudno to nazwać inaczej. „Bramki na A4” to faktycznie pikuś. Ale sprawę wałów rzeczywiście należałoby ruszyć! Mam zbyt wielu znajomych, którym powódź 1997 roku zniszczyła dobytek całego życia. Choć prawdopodobieństwo zajścia podobnego zdarzenie jest określane jako znikome… No ale ta oczyszczalnia ścieków, to rzeczywiste zagrożenie mikrobiologiczne dla mieszkańców w razie ponownego zaistnienia takiego zdarzenia!

  Mimo wszystko mam wrażenie, że są sprawy ważniejsze w tym mieście. Np. obwodnica północna… I łącznik od niej na tereny przemysłowe Parku Przemysłowego Blachownia. Jakoś nie mogą ruszyć z budowaniem jej. Uzbrojone tereny inwestycyjne Pola Południowego stoją odłogiem! Gdyby był na nie dojazd dla wozów ciężarowych pewnie już dawno zasiedliły by się tu firmy z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. A tak tylko wiatr po nich hula! Bo chętnych nie brakuje, często słyszymy o takich. Dopóki nie zrobią rozeznania terenowego. Ot i moje gdybanie!

  Sądzę jednak, że Pan Kamil próbuje „łapać trzy sroki za ogon”: otwarty przewód doktorski na UJ w Krakowie, posłowanie w Wa-wie, i taka rodzina (nie wiem czy w Głuchołazach, lub w K.-Koźlu, a może w Wa-wie?), to nie za dużo, żeby robić wszystko efektywnie?

 5. Kiedyś w telewizorni jakaś dyskusja była. Pan kandydat też był. Odebrałem go jako kogoś nie mającego za dużo realnego do powiedzenia. Za to z bardzo pewną siebie miną i butą. Zaoszczędzę mój głos i oddam na kogoś innego.

 6. Gwiazdorzył znów w TV. Tym razem opowiadał o wysokich standardach. Że PO wystawiło kandydatów z zarzutami prokuratorskimi, a oni – czyli pis tego nie robią. I Nowacka mówi, ale wyście właśnie taką kandydatkę dopuścili przecież i Kamilek mrugał oczkami, kręcił się nerwowo i banialuki zaczął, że ona na dalszym miejscu była. Takie standardy w pisie mają. Obśmiali, że Schetyna przegrał wybory we Wrocku, ale już nie mówią i broń boże żeby się śmiali, że ich król Polski przegrał w Warszawie z Kidawą.
  czekam Kamilek na otwarte bramki na A4 w piątek jadę do Brzegu.

Skomentuj