Lifting kozielskiego stadionu: będą nowe boiska, tor do jazdy na rolkach i miejsce na imprezy

4

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczął przebudowę stadionu przy ulicy Chrobrego w Koźlu. Po modernizacji obiekt ma zyskać nowe funkcjonalności i być bardziej przyjazny użytkownikom.

Kilkanaście lat temu na stadionie przy ulicy Chrobrego swoje spotkania rozgrywała czwartoligowa wówczas Odra, wraz z degradacją seniorskiej drużyny klubu z Koźla, obiekt tracił na randze. Jeszcze kilka lat temu swoje spotkania na nim rozgrywało czwartoligowe Po-Ra-Wie Większyce, obecnie grają na nim jedynie drużyny dziecięce i młodzieżowe. Ostatni duży remont stadionu miał miejsce po powodzi z 1997 roku, co widać było gołym okiem. Już pod koniec 2020 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przystąpił do prac remontowych, które mają być rozciągnięte na kilka etapów.

Pierwszą zmianą, którą widać już gołym okiem jest usunięcie trybun. Zlikwidowano nasypy, na których znajdowały się krzesełka, a ich miejsce mają zająć modułowe trybuny podobne do tych na stadionie w Blachowni. W najbliższych miesiącach wymienione zostanie też zniszczone ogrodzenie, w planach jest budowa nowego parkingu, który zostanie ulokowany za boiskiem treningowym.

Docelowo na stadionie przy ulicy Chrobrego mają znaleźć się trzy boiska piłkarskie (istniejąca płyta główna, boisko boczne i małe boisko treningowe dla dzieci).

– Nowością na stadionie ma być boisko do plażowej piłki nożnej, planujemy też budowę toru do jazdy na rolkach. Jeśli nam się uda, to asfaltowy tor zostanie poprowadzony dookoła całego obiektu. Po przebudowie stadion ma zmienić nieco swoją rolę – chcemy, aby był obiektem nie tylko piłkarskim, ale pełnił też funkcję rekreacyjną. Planujemy utworzenie siłowni na świeżym powietrzu i wydzielenia specjalnego miejsca do organizacji festynów – opowiada Tomasz Radłowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Remont ma pochłonąć kilkaset tysięcy złotych i będzie prowadzony etapami.

4 KOMENTARZE

  1. Dzień dobry! Jeśli projektant owych zmian, może nanieść jeszcze poprawki, to proszę pomyśleć o siłowni typu Street Workout tj. taka jak przy MOKu w Koźlu. Kolejna, zwykła siłownia jak pod wieloma blokami tam się nie sprawdzi ;-)
    Pozdrawiam.

  2. definicja ze słownika języka polskiego. lifting «zabieg chirurgiczno-kosmetyczny mający na celu zlikwidowanie zmarszczek na twarzy i szyi»

Skomentuj