Lider nie zwalnia tempa. Grupa Azoty ZAKSA kontynuuje niesamowitą serię na parkietach PlusLigi

2

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odnotowali siedemnaste zwycięstwo w sezonie ligowym. Tym razem wyższość zespołu prowadzonego przez Nikolę Grbicia musieli uznać gracze Czarnych Radom.

Kędzierzynianie byli zdecydowanym faworytem środowego starcia w Radomiu i od początku spotkania udowadniali swoją wyższość nad rywalem. Pierwsze pięć wymian padło łupem graczy ZAKSY, a z biegiem czasu przewaga naszego zespołu narastała. W pierwszym secie radomianie zdołali zdobyć 19 punktów, a w kolejnych odsłonach przewaga mistrzów Polski była jeszcze bardziej widoczna.

W drugiej odsłonie kędzierzynianie błysnęli w grze blokiem, zdobywając w tym elemencie kilka bezpośrednich punktów. Nasz zespół był też skuteczny w ataku i w polu zagrywki, co przełożyło się na kompletną dominację na parkiecie. ZAKSA wygrała do 14 i tylko najwięksi optymiści wśród kibiców miejscowych mogli liczyć, że Czarni zdołają wrócić do gry.

Tak się jednak nie stało, trzeci set, tak jak dwie poprzednie partie przebiegał pod dyktando graczy Grbicia, którzy wygrali do 17, a cały mecz 3:0 i z kompletem siedemnastu zwycięstw przewodzą w tabeli PlusLigi.

Cerrad Enea Czarni Radom – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 14:25, 17:25).

2 KOMENTARZE

  1. A kasy i premii dla pracowników nie ma.Obrzydlistwo by mieć zyski wziąść kasę z niby tarczy,obciąć socjalne… płacą na zmiany dla początkujących beznadziejne pieniądze i jeszcze mają wymagania.Czasy że Azoty były atrakcyjnym pracodawca minęły bezpowrotnie.Lepiej w biedronce jest.

Skomentuj