Liczba nowych zakażeń poszła mocno w dół. Dziś nieco ponad 10 tysięcy stwierdzonych przypadków

8

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że od kilku dni w kraju notujemy tendencję spadkową dotyczącą nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dziś poinformowano o 10 139 zdiagnozowanych pacjentach, podczas gdy w ubiegły wtorek nowych zakażeń było prawie dwukrotnie więcej.

Do tej pory przywykliśmy do zmniejszonej liczby diagnozowanych przypadków w raportach publikowanych w niedzielę i poniedziałek, które dotyczyły testów wykonywanych przez weekend. We wtorki zazwyczaj liczba nowych zakażeń szybowała w górę, ale nie tym razem. W dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 10 139 nowych przypadkach – to najniższy wynik stwierdzony w Polsce od 21 października, kiedy odnotowano zaledwie 10 040 przypadków.

W statystykach liczba zachorowań zwiększyła się jednak o dodatkowe 22 tysiące przypadków, które do tej pory nie zostały zaraportowane, a dotyczą poprzednich dni.

Na Opolszczyźnie odnotowano dziś 512 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W całym kraju odnotowano 540 zgonów, których przyczyną był COVID-19, 485 zmarłych miało choroby współistniejące.

8 KOMENTARZE

 1. Dlaczego nie napiszecie ile testów zrobiono? Zakładam że około 20 tysięcy. Kiedy notowane były rekordy zachorowań liczba testów sięgała 50 tysięcy. Nasz rząd znalazł wspaniałe rozwiązanie problemu, brawo! Żyjemy w najlepszym państwie na świecie, rząd jest idealny, premier doskonały, prezydent wybitny, a prezes PIS bez skazy. Nauczcie się tego na pamięć i powtarzajcie.

  • Już się nauczyliśmy, więc przestań stękać i robić z siebie błazna. Rząd nie wykonuje testów. Oglądasz tą antypolską szczujnię tvnPO24 i dalej nic nie trybisz. Tłumaczą każdego dnia tym tumanom z tvnu a oni dalej nic nie wiedzą i pytają o to samo. I nie tylko o testy. Zasięgnij wiedzy gdzie indziej, to zaraz będziesz miał odpowiedź na swoje idiotyczne pytanie. Bo nie wiem, czy głupa rżniesz, czy sobie żarty stroisz.

   • Sugerujesz że rząd nie jest odpowiedzialny za wykonywanie liczby testów? Więc przynosi je Święty Mikołaj? Czy może znowu TVP zrzuciło winę na kogoś innego, np. Służbę zdrowia? Śmieszy mnie to jak bardzo próbujesz przekonać innych do racji które zaszczepiła w twoim płytkim umyśle TVPIS. Zobacz poniższą wypowiedź Pasterza.

    • Oglądaj dalej tą swoją najmądrzejszą antypolską sieczkę w tvnPO24, to może będziesz zdrowszy od tych idiotyzmów, które tam serwują. I jeszcze poczytaj wybiórczą. Głęboki umysł się znalazł. Śmiech warte.

 2. Gdy przeliczyć wskaźnik średniego 7-dniowego przyrostu nowych przypadków na 100 tys. mieszkańców, z uwzględnieniem zgubionych przypadków z PSSE to 11.11 wyniósłby on 71,5.
  To znaczy, że w rzeczywistości przekroczyliśmy próg „narodowej kwarantanny”

  Dodatkowo rekordowa liczba nowo wykrytych przypadków w Polsce wyniosłaby 30,4 tys., a nie 27,9 tys. jak podaje MZ. Co doskonale tłumaczy, dlaczego MUSIAŁY się zgubić.

  Począwszy od dnia 24.11 wszystkie PSSE zaprzestają publikowania na swoich stronach jakichkolwiek danych dotyczących SARS-CoV-2. Dane te będą upubliczniane w sposób scentralizowany.

  To jest jawne odcinanie obywateli od możliwości jakiejkolwiek weryfikacji tych danych!

 3. Okazuje się, że po 225 dniach codziennego zbierania danych powiatowych o zakażeniach koronawirusem, stacje sanitarne nagle zaprzestały aktualizowania publikowanych przez siebie informacji
  Oznacza to, że takie osoby, jak Michał Rogalski, nie będą już miały dostępu do danych, które następnie same poddawały analizie, by móc publikować je niezależnie od Ministerstwa Zdrowia
  – Żeby nie było kompromitacji, odcięli obywateli od danych, uniemożliwiając nam jakąkolwiek weryfikację – komentuje Rogalski. To jednak nie wszystko
  – Kiedy zacząłem podliczać wczoraj wszystkie zebrane dane powiatowe, okazało się, że przekroczyliśmy próg kwarantanny narodowej. Wyznaczony wskaźnik dla tego progu to 70, a 11 listopada przekroczyliśmy 71,5 – wylicza.

Skomentuj