Licytują z WOŚP już ćwierć wieku! Uczniowie ZSTiO znowu walczyli o święty spokój na lekcji

0

Już po raz 25. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach odbywały się licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zabawnym zbiegiem okoliczność w 2020 roku udało się zebrać dokładnie 2020 złotych. 

Tradycyjnie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach odbywają się aukcje wspomagające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mimo że impreza odbywa się w szkole już od 25 lat to, co roku nauczycielom i uczniom wpadają do głowy nowe pomysły.

Początkowo licytacja rozkręcała się powoli, najmłodsi uczniowie starali się zorientować, o co w tym wszystkim chodzi i bardzo nieśmiało zaznaczali swój udział. Jednak przyłączenie się klas maturalnych napędziło licytację do utraty tchu. Pieniądze płynęły szeroką strugą, a uczniowie stawali się konsekwentnie szczęśliwymi posiadaczami bezcennych trofeów – mówi Beata Oleśna, nauczycielka szkoły i organizator akcji.

Jak zwykle stół licytacyjny zastawiony był wiktuałami w słoiczkach, stanowiącymi
dary natury, przerobione przez nauczycieli i panią dyrektor. Kilka słoiczków z przetworami pojawiło się też od anonimowego darczyńcy. Niektóre z nich wylicytowano za
cenę 50-65 złotych. Nie zabrakło toreb niespodzianek wypełnionych maskotkami, książkami, zabawkami i innymi gadżetami. Jednak najważniejszy w tym wypadku był dreszczyk emocji. Szkolny sklepik zafundował możliwość wylicytowania tortilli, zapłacono za nie dużo więcej niż przy sklepikowej ladzie. Zdecydowane  największe wzięcie miały jednak talony na „dzień bez pytania” oraz na „15 minut korzystania z zeszytu na sprawdzianie”. Wszystkie rozeszły się błyskawicznie ku olbrzymiej radości uczniów i z lekkim niepokojem wśród nauczycieli.

Ofertą specjalną aukcji była koszulka podarowana przez Bartka Mroza, reprezentanta Polski w parabadmintonie. Koszulka została przechwycona przez Grono Pedagogiczne i pracowników obsługi, tak więc zostaje w szkole jako trofeum. Do WOŚP wpłynęło za nią 320 złotych.

Po raz kolejny uczniowie z nauczycielami pokazali, że pomaganie możne być świetną okazją do integracji szkolnej.

Skomentuj