Letni zaciąg kozielskiego szpitala. Lecznica będzie miała czterech nowych lekarzy

0

– Sytuacja jest stabilna i nie obawiamy się nadchodzącego sezonu urlopowego – zapewnia dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło. Wakacje dla wielu szpitali w kraju są trudnym okresem ze względu na problemy z ułożeniem dyżurów lekarzy. W Kędzierzynie-Koźlu takich komplikacji uda się uniknąć m.in. dzięki zatrudnieniu nowych specjalistów.

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej był gościem na wtorkowej sesji rady powiatu. Relacjonując radnym bieżącą sytuację w placówce Jarosław Kończyło pochwalił się pozyskaniem czterech nowych lekarzy.

– Od początku tego miesiąca mamy nową panią doktor na oddziale laryngologii. Z początkiem lipca nowi lekarze rozpoczną pracę na oddziałach neurologii i dermatologii. W przypadku neurologii kolejny specjalista rozpocznie pracę z początkiem sierpnia – mówił dyrektor szpitala.

Kozielskiej lecznicy udało się uniknąć problemów, z którymi borykają się choćby placówki w Głuchołazach i Kluczborku, gdzie ze względu na braki w obsadzie czasowo zamykane są poszczególne oddziały szpitala.

– U nas nie ma takiego ryzyka. W okresie wakacyjnym, gdy wielu naszych pracowników wybiera się na urlopy, musimy mocno napracować się, aby ułożyć dyżury. Taka sytuacja występuje jednak w większości placówek na terenie kraju. Trzymamy rękę na pulsie i dokładamy wszelkiej staranności w celu zoptymalizowania działania szpitala w sezonie urlopowym – opowiada Kończyło.

Pozyskanie czwórki nowych lekarzy nie zaspokaja potrzeb placówki. – Jesteśmy otwarci na lekarzy wszystkich specjalizacji. Cały czas prowadzimy rozmowy ze specjalistami – podsumowuje Jarosław Kończyło.

 

Skomentuj