Lepsza segregacja odpadów w Czystym Regionie. Rozbudowa instalacji kosztowała 12 mln zł. WIDEO

14

Inwestycja była realizowana przez Spółkę „Czysty Region” Sp. z o.o. w ramach projektu „Rozbudowa Zakładu Regionalnego Centrum Zagospodarowania i Unieszkodliwiania Odpadów „Czysty Region” w Kędzierzynie-Koźlu w celu zwiększenia mocy przerobowych w zakresie przetwarzania selektywnie zebranych surowców wtórnych oraz doposażenie RIPOK kompostownia” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Wartość przedsięwzięcia wyniosła 11 882 892,10 zł, z czego 6 795 750,00 zł to kwota unijnej dotacji.

Zakres projektu obejmował rozbudowę istniejącej instalacji o urządzenia do automatycznego sortowania oraz zakup ładowarki odpadów. Inwestycja, dzięki doposażeniu linii sortowniczej w separatory optopneumatyczne i separator balistyczny, pozwoli na bardziej efektywny odzysk odpadów zebranych selektywnie, a także przyczyni się do ograniczenia ilości odpadów kierowanych na składowisko i poprawy osiąganych poziomów recyklingu.

Zrealizowane przedsięwzięcie stanowi kolejny etap budowy stabilnej i racjonalnej gospodarki odpadami w regionie, odpowiadającej na wyzwania i obowiązki wynikające z przepisów prawa unijnego i krajowego.

Pamiętajmy jednak, że maszyny wspomagają recykling, ale nie zastąpią selektywnej zbiórki odpadów prowadzonej w naszych domach.

14 KOMENTARZE

 1. Nie wiem jak wy blokersi ale w willach segregujemy śmieci na worki i kubły. Mamy kubły i worki w różnych kolorach, a moi podwładni pracownicy często mi się skarżą, że w blokach nie ma możliwości uczciwego udziału w ratowaniu świata. Bywa, że ktoś jest daltonistą i tu można wybaczyć. Ale rano o 6.30 oni znajdują w koszu na papier obierki po ziemniakach, a w odpadkach bio plastikowe podpaski. To trafia na instalację kompostowania, następnie tym sposobem mieszkańcy dokonujący zakupu żyznego humusu z „czystego regionu” mogą waszą krwią lub nienarodzonymi dziećmi, nie daj Ordo Iuris Boże, nawozić ziemię??? Jak można to odnieść do Waszych mózgów zajętych benzenem, toż benzen to nic jak w glebie niknie coś tak cennego jak życie.

  Czy wy tam w blokach macie MÓZGI ??? Jak tak można wyrzucać na kompost wasze niepoczęte dzieci, czy Kaja Godek o tym wie??? Każdą cenzurę uznam za zamach na demokrację i wolność wypowiadania się. Ponoć EPP z carem Tuskiem to Europejska Partia Putina… dobrze, że mamy TVP i źródło prawdziwych informacji, inaczej bym się pogubił w tych manipulacjach. Mój portfel jest z trudem w stanie udźwignąć prenumeraty wSieci, wPolityce, wyborcza, gazeta polska, netflix, albicla, RT.com.

  • Znowu pod wpływem wypisujesz te dyrdymały ? Masz bujną po gołdzie wyobraźnie. Przecież ty mieszkasz w bunkrze za MZK (były tartak). Pewnie skroiłeś komórę małolatowi i stąd masz dostęp do internetu.

  • Panie Ryśku, melduję że mieszkam w bloku i segreguję podpaski w białym pojemniku, który zabiera zawsze 6 każdego miesiąca, taki zielony dostawczak. Ale sąsiad Mietek wywala do zlewu i mi się to nie podoba

 2. Czyli, oni ładują kupe kasy w „segregarke” smieci, a my mamy je segregować w kontenerach bo? Czy ktoś tu widzi sens i logikę? Dodatkowo podnosząc nam opłaty za nie segregowanie smieci…żal o pomstę do nieba

 3. ten cały czysty region to jedna wielka porażka,istnieje dla stołków dla kolesi,pociotkó i innych nieudaczników. Wystarczy spojrzeć na google jaką ten twór ma opinię! gdyby nie narzucony p[rzezx PiSokomuchó monopol to dawno by ta banda nieudaczników splajtowała

  • Dokładnie !!! I ciągle dają sobie podwyżki, wiecznie nienażarci. A najchętniej to by do końca świata zdalnie pracowali. O fuchach w godzinach pracy nie wspomnę…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj