Lepsza diagnostyka w kozielskim szpitalu. Nowe aparaty RTG i USG już służą pacjentom

6

Diagnoza będzie szybsza, dawka promieniowania mniejsza, a wyniki znacznie dokładniejsze – szpital w Kędzierzynie-Koźlu zakupił najnowocześniejsze w regionie urządzenia do RTG i USG. To już zdecydowanie najwyższa europejska półka, którą mogą pochwalić się tylko dwa ośrodki w województwie, od teraz także Kędzierzyn-Koźle.  

– Badanie wykonane w pracowni od razu widoczne jest na wszystkich oddziałach oraz w przychodniach, możemy się konsultować bezpośrednio z lekarzami nie tylko u nas, ale i w całej Polsce, a nawet poza jej granicami – podkreśla dr Mariola Adamska-Cholaś, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

W sumie oba urządzenia kosztowały 2,5 mln zł, pół miliona złotych dołożył powiat kędzierzyńsko-kozielski.

– Tego zakupu nie byłoby bez dobrej i konstruktywnej współpracy z radą powiatu i zarządem powiatu, który przekazał nam pieniądze potrzebne do złożenia projektu do Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło.

Aparat USG posiada aż sześć różnych głowic. – To oznacza bardzo dokładne badania jamy brzusznej, powłok, tarczycy, piersi i wielu innych miejsc, jest przygotowany praktycznie do każdego badania – dodaje dr Cholaś.

Poza nowym sprzętem szpital przygotował też odnowione pomieszczenia, w których pracują medycy.ó

– W obecnej kadencji mamy takich radnych, których nie trzeba przekonywać do inwestycji w szpitalu, wręcz przeciwnie, zawsze bardzo przychylnie patrzą na służbę zdrowia. Wszystkie kolejne projekty, które proponuje dyrektor będziemy starali się finansować, bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze – mówiła przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel.

– Placówka w Kędzierzynie-Koźlu bardzo efektywnie wykorzystuje pieniądze unijne, a do tego samorząd powiatowy zawsze chętnie dokłada pieniądze jako wkład własny do projektów, to wszystko bardzo cieszy szczególnie, że to jedna z kluczowych jednostek w regionie, strategiczna dla ochrony zdrowia – zaznacza wicemarszałek Roman Kolek.

To nie koniec, podczas prezentacji władze szpitala zapowiedziały przyszłe inwestycje, kolejny nowy sprzęt pojawi się w SP ZOZ już we wrześniu, a całą placówkę czeka największa po latach przebudowa.

6 KOMENTARZE

  1. Co z tego, że jest nowy i bardzo nowoczesny sprzęt diagnostyczny, skoro kolejki na badania są ogromne. A pani doktor, która przeprowadza badania jest osobą wyjątkowo apodyktyczną i bardzo nie uprzejmą dla pacjentów. Może pan dyrektor postara się nareszcie o zatrudnienie innego młodego i zmęczonego pracą na kilku etatach, nie sfrustrowanego medyka-specjalistę.

  2. Co z tego, że jest nowy i bardzo nowoczesny sprzęt diagnostyczny, skoro kolejki na badania są ogromne, a pani doktor, która przeprowadza badania jest osobą wyjątkowo apodyktyczną i bardzo nie uprzejmą dla pacjentów. Może pan dyrektor postara się nareszcie o zatrudnienie innego młodego i nie zmęczonego pracą na kilku etatach, nie sfrustrowanego specjalistę radiologa.

  3. Popieram „Szufarka z nad Odry”,ta pani LEKARZ jest osobą bardzo arogancką,to ONA zaniża poziom dobrych opinii o szpitalu swoim zachowaniem i traktowaniem pacjentów-młodych i starych!Tematem pani lekarz powinien w trybie CITO zająć się Dyr.Szpitala !!!

  4. Nie zgodzę się z poprzednimi komentarzami, pani doktor przeprowadzała u mnie badania kilkakrotnie i jej podejście do pacjenta było jak najbardziej odpowiednie. Najważniejsze, żeby badanie było przeprowadzone profesjonalnie, lekarz to nie sprzedawca, nie musi być uprzejmy i wchodzić w „d…” pacjentowi.

    • No jak dla Ciebie uprzejmość i wchodzenie w dupę są tak blisko siebie to pozdrów rodziców, bo widać wychowali taką samą chamke jak babka z filmiku! Uprzejmość jest dowodem wyniesionej kultury z domu i profesjonalnego podejścia do pacjenta. Nie podoba się to mogła zostać weterynarzem.

  5. Nie znam tej Pani doktor, ale niestety w przychodni w Koźlu w Poradni chirurgicznej też spotkałam się z nieuprzejmym, a raczej chamskim traktowaniem przez lekarza. Nawet pielęgniarka przebywająca z nim w gabinecie była zażenowana i patrzyła na mnie ze współczuciem.

Skomentuj