Lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla zdobyli osiem medali na mistrzostwach makroregionu śląskiego

1

Świetny występ zanotowali na swoim koncie zawodnicy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. Młodzi lekkoatleci z powodzeniem rywalizowali na mistrzostwach makroregionu śląskiego młodzików, które odbyły się w sobotę w Opolu.

Indywidualnie najwięcej powodów do radości miał Tobiasz Mazur, który zwyciężył z konkursie rzutu dyskiem z rezultatem 55.80 m, co jest najlepszym wynikiem w Polsce. Podopieczny trenera Andrzeja Saczko zdobył też srebrny medal w pchnięciu kulą osiągając wynik 13.77 m (czwarty rezultat w Polsce).

Dwa srebrne medale dla MMKS zdobył Marcin Kałwak. W konkursie skoku w dal Marcin uzyskał znakomity wynik 6.32m (czwarty wynik w Polsce), a w biegu na 200m p/pł uzyskał czas 28,21 s. Alicja Rak bezapelacyjnie wygrała bieg na 80m p/pł z wynikiem 12.08 s i była trzecia w biegu na 200 m p/pł – trener Marek Skrzydlewski.

W skoku wzwyż najlepszy okazał się Dominik Wiśniewski, który pokonał poprzeczkę na wysokości 1.73 m. Brązowy medal w rzucie oszczepem zdobyła Karolina Grzesiuk, która uzyskała wynik 28.20 m.

1 KOMENTARZ

Skomentuj