Lekcje w naszych szkołach średnich przeniosły się do internetu. Jest nawet wychowanie fizyczne

11

Po ogłoszeniu stanu epidemicznego wszystkie placówki edukacje zostały zamknięte. Nie oznacza to, że uczniowie mają wakacje.

Szkoły realizują program nauczania, tyle że na odległość. Nauczyciele z naszych szkół średnich komunikują się z uczniami przez internet.

– Porozumiewamy się w różny sposób, przesyłając konkretne zadania do rozwiązania, zagadnienia do opracowania. Polecamy teksty do przeczytania czy filmy do obejrzenia. Ale jako wychowawcy, często odpowiadamy na trudne pytania, np.: Jak przetrwać ten czas? Do końca nie wiemy, ale chcemy być dla was wsparciem – mówią nauczyciele z kozielskiego liceum.

Przez internet można prowadzić nawet lekcje wychowania fizycznego, jak w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach:

 

11 KOMENTARZE

  1. Syn dostał polecenie by wykonać zestaw ćwiczeń gimnastycznych,nagrać i wysłać. Zaniemówiłem . Skoro teraz nauczanie jest wirtualne i wszystko spycha się na uczniów to mam nadzieję ,że i pensje będą wirtualne.

  2. do ss
    proszę aby lekcje były on-line na np. skype a nie zadać zadania i wyłać na e-maila a wytłumaczenie tematów powierzyć rodzicom

  3. zresztą po o ja się wypowiadam o gronie pedagogicznym rok temu nikt uczniów nie bronił i żałował bo trzeba było strajkować a uczeń był pozostawiony sobie

  4. Nie wolę ale to przesada ,że syn ma zadawane z niektórych przedmiotów więcej niż przerabiał na ;normalnych; lekcjach. Pan z jednego z przedmiotów zawodowych poleca oglądać serwis youtube z montażem czegoś tam i na tej podstawie sporządzać notatkę-tak to ma wyglądać ?.

Skomentuj