Lekcje odwołane, nasze szkoły średnie uruchamiają zajęcia przez internet. Narada z dyrektorami

6

Sytuacja związana z zagrożeniem koronawirusem była tematem narady starosty z dyrektorami placówek oświatowych z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Przypomnijmy, dziś (11.03) premier zdecydował o zamknięciu szkół na dwa tygodnie, czyli również tych, dla których organem prowadzącym jest starostwo powiatowe. Chodzi o wszystkie placówki oświatowe, także te niepubliczne. Decyzja nie wpływa na terminarz planowanych egzaminów.

– W czwartek i piątek nauczyciele będą się przygotowywać do tego, by prowadzić edukację drogą internetową, chodzi przede wszystkim o maturzystów. Mam tu na myśli platformy cyfrowe, e-learningowe albo prace zdalne. Nie będzie możliwości, aby nauczyciel bezpośrednio spotkał się z uczniem. To ma być czas na dodatkową naukę, przygotowanie do egzaminów, uczniowie nie powinni tego czasu traktować jak dodatkowych ferii – mówi Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego.

– Jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, zarządzaniem kryzysowym, służbami wojewody. Wcześniej w starostwie odbyły się szkolenia z personelem medycznym. Chciałabym uspokoić mieszkańców i jeszcze raz przypominam o podstawowych zasadach, przede  wszystkim myjmy często i dokładnie ręce i nie wpadajmy w panikę. W razie wątpliwości, co do swojego stanu zdrowia w pierwszej kolejności kontaktujmy się z całodobowym numerem telefonu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kędzierzynie-Koźlu – podkreśla starosta Małgorzata Tudaj.

Całodobowy numer sanepidu w Kędzierzynie-Koźlu – 606 305 480. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił bezpłatną infolinię, gdzie możemy kontaktować się całą dobę – 800 190 590.

Źródło: starostwo powiatowe

6 KOMENTARZE

  1. A dlaczego nauczyciele mają przychodzić do szkół?Większość musi skorzystać z autobusów.Panie Jagiełła, czy to jest ok?Tak jest np w dwudziestce.

Skomentuj