Lekarz i dwóch ratowników medycznych z Kędzierzyna-Koźla zachorowali na koronawirusa

16

U lekarza nocnej i świątecznej opieki medycznej w Kędzierzynie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pozytywny wynik testu otrzymało również dwóch ratowników medycznych. Wszyscy czują się dobrze, przebywają w kwarantannie.

Starostwo apeluje:

Do tych zakażeń nie musiało dojść. Dlatego raz jeszcze apelujemy #niekłammedyka. Jeśli decydujemy się na pomoc w punkcie nocnej i świątecznej opieki, przed wizytą musimy podać wszystkie, prawdziwe informacje dotyczące naszego naszego stanu zdrowia oraz członków najbliższej rodziny. Tylko w ten sposób unikniemy rozprzestrzeniania się epidemii, a nasi lekarze nie będą narażeni na zakażenie.

W związku z sytuacją mogą dziś występować utrudnienia w dostępie do nocnej i świątecznej pomocy przy ul. Judyma w Kędzierzynie. Mają one charakter incydentalny.

16 KOMENTARZE

 1. I wystarczył jeden tuman, który myślał, że jak będzie trzymał język za zębami, to nic się nie stanie. To na razie tylko trzy osoby z personelu medycznego zarażone. Ale po drodze byli także inni narażeni na zarażenie.
  I to gdzie. W punkcie nocnej i świątecznej pomocy przy ul. Judyma w Kędzierzynie. A miało być tak bezpiecznie.

  • Pan tam był oczywiście i widział wszystko naocznie, nie posiadając mózgu ze sobą jaka szkoda, że nie wziął pan mózgu, którego oczywiście pan nie ma jakby co.

 2. A nie może tam przyjmować lekarz w kombinezonie po prostu? Nawet może osoba bezobjawowa przyjść z bólem brzucha, czy złamaniem. Chyba lepiej ponieść koszt takiego stroju, niż być w treści komunikatu o chorobach współistniejących.

  • I o to apeluje od dawna, wszystkie poważne, ( nie maseczki chirurgiczne bo one są o kant… potluc) środki ochrony idą do szpitala jednoimiennego, reszta przychodni i zwykłych szpitali ma quasiochrone, Btw. w Glubczycach też pogotowie nie dziala, wystarczyło ze został zakazony jeden ratownik -pozostali pracownicy w tym lekarze są na 14 dniowej kwarantannie

  • jaka szkoda, że nie ma maseczek, rękawiczek, a Ty o kombinezonach, napisz do agencji rządowych o dostawę do Kędzierzyna, choć możesz dostać …wagon węgla, bo to było priorytetem, wungel, jaka szkoda…
   a miałem zamilknąć, się nie da… w tym morzu ogarniającej mnie głupoty, ktoś to musi prostować, nieść kaganek wiedzy

 3. Te osoby które miały styczność z ratownikami czy lekarzem powinny mieć wykonany test obowiązkowo i jak najszybciej bo ta droga przybędzie wielu zarażonych. Ciekawa jestem co zrobią władzę, sanepid itp.

 4. Kara pieniężna może być niewykonalna. Lepiej, kiedy to się skończy, jakieś robótki publiczne, ku pamięci bezmyślnego.

 5. Za zatajenie informacji powinny być kary, koleś się dopchał do lekarza, ale przez dzbana ktoś inny może nie dostać pomocy na czas. Do tego naraził zdrowie lekarza, ratowników itp….

 6. Jedna nitka zakażeń będzie ze strony pracowników służby zdrowia a druga od tego ;typka; co ich zakaził. W taki sposób nigdy ta pandemia się nie skończy a my będziemy siedzieli w domach do usra…..ej śmierci. Zbliżają się święta i już widziałem kilka samochodów na niemieckich blachach-jeden min, na myjni=ciekawy jestem jak to się ma do obowiązkowej kwarantanny. Chyba nie ma wyjścia i na wszelki wypadek trzeba będzie dzwonić na policję aby sprawdzili temat.

  • Wytłumacz mi ćwoku konfidentalny, co ma do tego mycie samochodu. Mycie jest dezynfekcją, więc jeśli kulsony tego nie wiedzą, to trzeba sobie wykopać ziemiankę i przetrzymać ten czas i tą organizację od konfetti i anielskich jazd na kuniu. Nich pilnują ilości zdrowaśkowych.

 7. Jest akcja nie oszukuj medyka, a gdzie akcja nie oszukuj pacjenta?. Znam przynajmniej jednego lekarza, który z Koźla sobie jeździ relaksować się na alkohol do znajomego. Parodia. Lekary muszą mieć całkowity zakaz prowadzenia prywatnych gabinetów w tym okresie, przeżyją z jednej pensji na jakiś czas.

 8. Bzdury i jeszcze raz bzdury.a jeśli ktoś ma wirusa ,przechodzi to bezobjawowo,a przy okazji zaraża innych.to co wtedy.jak tego kogoś wyłapać.

 9. Taka osoba może nie mieć objawów ale jest przecież rodzina lub znajomi-gdybym ja nic nie odczuwał a pozostali padaliby po kontakcie ze mną to musiałbym się zorientować,że coś jest nie tak. Minister Szumowski w pierwszej kolejności powinien zagwarantować testy pracownikom służby zdrowia i to powinien być priorytet dla państwa a nie popychanie Dudy na fotel prezydencki.

Skomentuj