Łęg Zdzieszowicki: dzikie królestwo czosnku niedźwiedziego tuż obok Kędzierzyna-Koźla. WIDEO

18

Praktycznie na granicy Kędzierzyna-Koźla zaczyna się niezwykle ciekawy pod względem przyrodniczym obszar. To Łęg Zdzieszowicki, królestwo czosnku niedźwiedziego i wielu innych chronionych roślin. Wideo:

18 KOMENTARZE

 1. I nie wiem po co o tym czosnku piszecie? Pewnie po to by różni przyprawiacze swoich domowych produktów powyrywali wszystko z korzeniami, do żywego kamienia.

 2. Czemu to pokazujecie. Jak się PISiory o tym dowiedzą to wytną bo trza im na 500 plus i dodatkowe obiecane 13 i 14 emerytury lub emeryturę dla dzieciorobów a konkretnie dla wielorodzącej. Już sporą część polskich lasów wycieli a to rzekomo zaraza lub zmiana gatunkowa roślinności. Tylko prawda jest inna. Ot ekologia.

 3. Proponuję jeszcze zorganizować tam festyn, a drogę dojazdu to już sobie mogłeś darować.
  Pseudo dziennikarstwo kędzierzyńskie.

 4. No to już po królestwie czosnku, teraz tylko czekać aż ta bardziej „kulturalna” część społeczeństwa zadepcze to i powyrywa.

 5. Do 2014 r. czosnek niedźwiedzi był objęty ochroną ścisłą. Aktualnie wg Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 9 października 2014 r. w sprawie ochrony gatunkowej roślin jest zaliczany do gatunków roślin objętych ochroną częściową, które mogą być pozyskiwane. Sposobem jego pozyskiwania jest: „Zbiór ręczny z licznych populacji, wyłącznie na obszarze województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Należy zostawić nie mniej niż 75% populacji. Nie należy uszkadzać części podziemnych.” (Dz.U. 2014 poz. 1409)
  Wynika z powyższego, że na Opolszczyźnie nie można go zrywać.
  :)

  • Domyślam się że będziesz tego czosnku pilnować. Alyna. Co by nie powyrywali z korzeniami i tylko dopuszczalne 75% populacji. Jeśli nie, to się nie wymądrzaj i pisz pierduł, jak ten z bożej łaski redaktorek.
   A gdybyś jednak za pilnowanie się zabrała, to weź z sobą do lasu Dz.U na który się powołujesz, może wówczas coś zdziałasz.

 6. Dziękuję serdecznie. Dziś pojadę po ten cudowny antybiotyk i wzmocnienie. Ofkoz z szacunkiem do przyrody, czyli porwać trochę listków, a nie karczować, jak ludź ucywilizowany.

 7. Gustawie jak cię tam zwał.pomyliły ci się opcje polityczne odnośnie czosnku. zieleninę to nam polecał geniusz z platformy. a do szczawiu i mirabelek możecie jeść jeszcze czosnek. trochę więcej rozumu a mniej jadu Gustawie jakis tam

  • iksie czy jak cię tam zwą tobie już nie grozi nic bo nie stwierdzono u ciebie mózgu a więc i rozumu.
   za dużo mięsa ze wściekłych krów czego efekt widać w twych bazgrołach. idź se lepiej posłuchać satanisty z Torunia

   • ygreq, czy jak się tam wabisz, platpampersie, jesteś rozwinięty jak papier toaletowy, sądząc po wypisywanych idiotyzmach. Co się tak pienisz na tym forum jak krem do golenia. Gdyby za powierzchnie mózgu pobierali podatek, to byś dostał rabat pędraku!

    • (ツ)╭∩╮czy jak tam hieroglify bazgrzesz bo literek nie umiesz pisiagłąbie jesteś niedorozwinięty jak ci z Branic sądząc po wypisywanych idiotyzmach. Co się tak pienisz na tym forum jak mocz po piwie ? Gdyby za powierzchnie mózgu którego i tak nie posiadasz pobierali podatek, to byś dostał rabat pędraku!

     • Turlaj dropsa klonie, bo ci pierdnę w ucho to się przewietrzysz. Wymyśl coś od siebie tumanie. Walisz smutki jak stąd do budki.

 8. Lepiej napiszcie dlaczego TLK Sudety w kierunku na Krakow przyjechal do KK na gumowych kolach , z 2 godzinnym spoznieniem? Ktory to juz raz PKP IC podstawia komunikacje zastepcza dla tego polaczenia?

 9. UWAGA JANUSZE I GRAŻYNY!RADZĘ POCZYTAĆ ATLAS LEŚNYCH ROŚLIN,PONIEWAŻ BARDZO DUŻO GATUNKÓW JES NIEJADALNYCH I TRUJĄCYCH!TO JAK Z GRZYBAMI-WSZYSTKIE SĄ JADALNE,ALE NIEKTÓRE TYLKO RAZ!I UWAGA NA KLESZCZE,JEST ICH CAŁE MNÓSTWO!

 10. KK24, po tym artykule możecie być pewni, że niedługo wszystko będzie tam zadeptane, powyrywane, a śmieci przybędzie mnóstwo. Teraz oczekuję, że zrobicie też akcję sprzątania tego zakątka. Ja właśnie podczas ostatniej wizyty w Łęgu pozbierałam trochę plastikowych butelek, ale to kropla w morzu! Więc do dzieła!

Skomentuj