Łatwiejszy dojazd do Pola Południowego. Drogowcy obniżą przejazd pod wiaduktem w Sławięcicach

3

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu przymierza się do obniżenia przejazdu pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Spacerowej.

Prace mają być odpowiedzią na potrzeby firm z terenu Kędzierzyna-Koźla i okolic, które korzystają z drogi prowadzącej do terenów inwestycyjnych na Polu Południowym. Przez Starą Kuźnię łączy ona także drogę wojewódzką nr 408 z drogą krajową nr 40. Wiosną starostwo zdecydowało się na podobny ruch w Rogach, gdzie obniżono przejazd pod wiaduktem w ciągu ulicy Głównej.

– Odbieraliśmy sygnały od firm zainteresowanych inwestowaniem na Polu Południowym, że wiadukt jest za niski. Zrobiliśmy ekspertyzę, z której wynika, że możemy go pogłębić -mówi starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy miałyby zostać zrealizowane prace. Powiat liczy na wsparcie finansowe urzędu miasta oraz jednej z firm zainteresowanych polepszeniem dojazdu do terenów inwestycyjnych.

3 KOMENTARZE

  1. Teraz kolej robi remont, widziałem jak dźwigali stalową konstrukcję do piaskowania, można i pogłębiać i dźwignąć, wiadomo że to koszty (nasyp itp), ale okazja była.

Skomentuj