wtorek, 23 kwietnia 2024 21:38

Łatwa przeprawa Grupy Azoty ZAKSY w Lidze Mistrzów. Obrońcy tytułu ograli wicemistrza Belgii. ZDJĘCIA

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali przed własną publicznością Decospan VT Menen. To trzecie zwycięstwo naszego zespołu w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Zdecydowanym faworytem meczu byli obrońcy trofeum, którzy w pierwszym bezpośrednim pojedynku pokonali Belgów na ich parkiecie w trzech setach. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry z obu stron, ale z czasem zarysowała się przewaga kędzierzynian. W końcówce nasz zespół wrzucił wyższy bieg i zwyciężył do 16.

W drugiej odsłonie obraz gry nie zmienił się. Goście z Belgii jedynie w początkowej fazie seta stawiali opór faworyzowanym graczom ZAKSY, z biegiem czasu przewaga naszego zespołu stawała się coraz wyraźniejsza i gospodarze zwyciężyli do 17. Trzeci set był już formalnością. ZAKSA bardzo szybko odskoczyła od rywala na kilka punktów i do końca spotkania kontrolowała grę. Nasz zespół odnotował trzecie zwycięstwo i ma na koncie 9 punktów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Decospan VT Menen 3:0 (25:16, 25:17, 25:21).

Fotoreportaż: Michał Natyna.