Lato w pełni, a praca wre. Dobiega końca budowa strefy rekreacyjnej nad Odrą, powiat finalizuje kolejne inwestycje

4

Okres wakacyjny to czas intensywnych remontów w placówkach oświatowych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Mniejsze prace i większe modernizacje objęły właściwie wszystkie szkoły ponadpodstawowe.

Te najpoważniejsze dotyczą kozielskiej przystani „Szkwał”, gdzie dobiega końca budowa centrum rekreacji nad Odrą. Prace robią wrażenie, a efekt końcowy zobaczymy na przełomie sierpnia i września. To będzie najlepsze miejsce do rekreacji nad wodą, na które starostwo zdobyło unijne dofinasowanie. Teren nadzoruje Centrum Kształcenia Zawodowego.

W Zespole Szkół nr 3 zaplanowano remont parkingu przed tamtejszym laboratorium oraz budynkiem głównym. Szkoła wymienia też stolarkę okienną. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przebudowywany jest węzeł sanitarny. W Zespole Szkół Specjalnych ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z siłownią plenerową. W Zespole Szkół nr 1 modernizowane jest zaplecze sanitarne, a wkrótce ruszy tam budowa windy dla osób niepełnosprawnych. W kozielskim liceum z kolei remontowana jest sala, gdzie powstanie nowoczesna pracownia multimedialna. W kędzierzyńskim ogólniaku prowadzone są prace malarskie, podobnie w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz Bursie Szkolnej. W sumie w tym roku powiat na inwestycje w oświacie wyda prawie 5 mln zł.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

4 KOMENTARZE

 1. Bardzo ładnie. Starostwo tak teraz szafuje pieniędzmi, wiem ,że jakaś część z U.E.pochodzi ale jednak to Nasze pieniądze. Łatwiej jest ,gdyż się pozbyto w perfidny sposób pracowników-robotników PZD. Oczywiście problem nie znikł ale to już inna historia. Więc co z resztą majątku podległej instytucji pod Starostwo, a właściwie zlikwidowany /niezlikwidowany Powiatowy Zarząd Dróg w skrócie PZD. A więc PZD wystawiło na przetarg swój już niepotrzebny dobytek. http://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/9525/2937/ogloszenie-o-drugim-przetargu-publicznym-na-sprzedaz-skladnikow-rzeczowych-majatku-ruchomego-zlikwidowanej-jednostki-organizacyjnej-powiatowego-zarzadu-drog-w-kedzierzynie-kozlu.html
  Sięgnąłem głębiej i co widzę :http://bip.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/download/attachment/27952/przetarg-publiczny-nr-2_przedmiot_zalacznik-nr-1.pdf Muszę tu nadmienić ,że przetarg ten został unieważniony z pewnych powodów, m.in. pewnych braków – co mnie nie dziwi. Ale tym to powinna zająć się prokuratura.
  Tylko część sprzętu wystawiono na przetarg, a co z resztą jak np.: samochód Renault Master nr. rej. OK38800, 2 sztuki nowych kos STIHL FS410C (2017/18), pozostałe kosy STIHL FS400, Podkrzesywarki STIHL HT75 stara, STIHL HT131 nowa i Husqvarna, Pilarki łańcuchowe Husqvarna, STIHL, Agregat prądotwórczy HONDA, 2 sztuki dmuchaw STIHL BG56, Opryskiwacz STIHL SR420, Nożyce do żywopłotu STIHL HS45, Młot spalinowy Wacker BH23 uszkodzony, Walec Ammann AR65, oraz inny sprzęt ręczny opryskiwacze Orion, i narzędzia Fiskars, Młotowiertarka Bosch GBH 2–26 DFR, Warsztatowy podnośnik do silników nowy, 3 sztuki chwytaków ręcznych do krawężników, szlifierka stołowa, ostrzarko-szlifierka stołowa -nowa, komplety narzędzi jak klucze oraz przyczepka Niewiadów nr. rej. OK01640 lub OK16040 coś takiego… ? Gdzie to jest ? Do tego dochodzą : znaki drogowe różne-nowe, rury do znaków i mocowania. Przecież to jest majątek państwowy,a nie prywatny. Poza tym dlaczego do przetargu wystawiono dwa pojazdy, które nadają się tylko na złom ? A są to Polonez truck nr. rej. OK33837 i Renault Kangoo nr. rej. OK33738 ? Tymi pojazdami szefostwo kazało jeździć pracownikom do zleconej roboty. Renault np. pod pedałami nie miał już podłogi. Była wstawka z blachy. Już nie wspomnę o rejestrowaniu, a właściwie o jego sposobie…. Może ktoś się z władz Starostwa się wypowie ? Ale pewnie wodę w usta nabrali…. Aha proszę tylko nie pisać idiotycznych komentarzy w postaci : już ktoś podobnie pisał – znalazł się detektyw, albo zgłoś to … itd. Ujawniam to, gdyż jest to majątek społeczny czyli za Nasze pieniądze ,a ktoś próbuje oszukiwać i za to powinien ponieść konsekwencje. Aha to nie jakaś zemsta jak to niektórzy mi zarzucają…. Jest to uczciwość z mej strony i tego samego oczekuje. Redakcję jednocześnie proszę o nie blokowanie i nie cenzurowanie.

  • W odpowiedzi udzielonej ze strony Starostwa w piśmie podpisanym przez kierownika działu d/s zamówień oraz
   v-ce Starostę czytam, że : część wymienionego w zapytaniu sprzętu przejęło Starostwo – czyli tak naprawdę, które urządzenia, gdzie zostały przekazane i komu – nie wiadomo. Następnie pozostały majątek po PZD został zlikwidowany – tak właśnie się nielegalnie przejmuje jeszcze sprawny sprzęt, który można później sprzedać. Drodzy czytelnicy ,tak właśnie się robi z majątkami upadłych firm czy instytucji państwowych. A przecież tak naprawdę to za Nasze Społeczne pieniądze. Winnych nie ma……

 2. Bardzo ciekawy sposób na przywłaszczenie sobie lub znajomym sporej ilości ciekawego i dobrego sprzętu.a może faktycznie potrzeba zawiadomic prokutature

Skomentuj